ممنوعیت خرید و فروش اراضی قبل از تعیین تکلیف شهرداری
ممنوعیت خرید و فروش اراضی قبل از تعیین تکلیف شهرداری
جوانی با اشاره به بلوکه شدن 75 پلاک بزرگ در شهر قم، گفت: برای جلوگیری از سو استفاده جاعلان و کلاه‌برداران زمین‌های بزرگ تا قبل از تعیین تکلیف شهرداری بلوکه‌شده و امکان خریدوفروش ندارند.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر مقدس قم، علی جوانی با حضور در نود و هفتمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر مقدس قم به ارائه گزارش از اقدامات انجام‌شده در صدور سند در شهر قم پرداخت و اظهار داشت: در مدت یک سال گذشته و با تلاش تمام همکاران اتفاقات خوبی در شهر قم رقم خورده است.
وی از صدور سند مالکیت حرم مطهر و مسجد مقدس جمکران خبر داد و افزود: با توجه به دغدغه مقام معظم رهبری نسبت به توسعه مسجد مقدس جمکران جلسات زیادی با تولیت مسجد برگزارشده و صدور سندهای مالکیت پیرامون مسجد در حال صدور است.
مدیرکل ثبت‌اسناد و املاک استان قم از کسب دو رتبه ممتاز در صدور سند در کشور نیز خبر داد و گفت: خوشبختانه به کار جهادی که در یک سال و نیم گذشته انجام‌شده در صدور سند وقفی ازنظر تعداد و مساحت رتبه ممتاز را در کشور کسب کرده‌ایم.
وی ادامه داد: یکی دیگر از کارهای خوبی که در استان قم اتفاق افتاده کاهش زمان صدور سند ملکی به ۳ تا ۵ روز است که بدون نیاز به مراجعه به دفاتر سند صادرشده و برای مالک ارسال می‌شود و توانسته‌ایم در این بخش نیز رتبه اول کشور را کسب کنیم.
جوانی سپس به تعامل بین شهرداری و اداره کل ثبت‌اسناد و املاک اشاره کرد و گفت: ما حافظ حقوق بیت‌المال بوده و در این مدت بسیار از املاک بلاتکلیف شهرداری تعیین تکلیف شده و برای آن سند صادر کرده‌ایم.
وی از بلوکه شدن ۷۵ پلاک بزرگ در شهر نیز خبر داد و بیان کرد: برای جلوگیری از سو استفاده جاعلان و کلاه‌برداران زمین‌های بزرگ تا قبل از تعیین تکلیف شهرداری بلوکه‌شده و امکان خریدوفروش ندارند.
مدیرکل ثبت‌اسناد و املاک استان قم در پایان تعامل شهرداری و اداره کل ثبت‌اسناد و املاک را مستمر و هم‌افزا خواند و تأکید کرد: بیش از ۱۲۰ پرونده از شهرداری در دادگاه در حال پیگیری بوده و به‌زودی تعیین تکلیف می‌شود.
انتهای پیام/