پیام تبریک شورای اسلامی شهر مقدس قم به مناسبت هفته وحدت
پیام تبریک شورای اسلامی شهر مقدس قم به مناسبت هفته وحدت
شورای اسلامی شهر قم، به یاد شهید بین المللی مقاومت، حاج قاسم سلیمانی که سردمدار ندای وحدت در منطقه بود، پیشاپیش فرا رسیدن ولادت ختم‌المرسلین، حضرت محمد مصطفی (صلی الله علیه وآله وسلم) و امام جعفر صادق (علیه‌السلام) را تبریک و تهنیت عرض می‌نماید.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قم، شورای اسلامی شهر قم طی پیامی میلاد پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق(ع) و هفته وحدت را تبریک گفت. متن پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
وَاعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِیعًا وَلَا تَفَرَّقُوا
وجود پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله و سلم، بزرگترین مایه‌ی وحدت در تمامی ادوار اسلامی بوده است و امروز هم می‌تواند باشد. امام خامنه ای (مدظله العالی)
قرآن كريم هرجا سخن از وحدت ميان مسلمانان به میان مي آيد از آن به نيكي ياد مي كند و آن را مي ستايد و هرجا كه از تفرق و دوگانگي سخن به ميان مي آورد آن را نكوهش مي كند در آيه فوق الذكر خداوند به همه مسلمانان دستور مي دهد كه همگي به ريسمان الهي چنگ بزنند و از هم فاصله نگيرند.
از ارکان سازنده وحدت، عقيده عموم بر اين است كه خداوند حکیم براي هدايت بشر و راهنمايي او پيامبراني برانگيخته تا آنان را به راه راست هدايت كنند و همانطور که مقام معظم رهبری با اشاره به نقش حضرت پیامبرختمی مرتبت نیز عنوان نموده اند اصل مشترك در ميان تمام پيامبران، مسأله توحيد، بالأخص توحيد در عبادت است. يعني همگان بشر را به پرستش خدا دعوت كرده و از پرستش غير باز داشته اند.
همه ساله در ماه ربیع الاول به مناسبت میلاد آخرین فرستاده خدا و به ابتکار حضرت امام خمینی(ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی، از ۱۲ تا ۱۷ ربیع الاول در ایران و بسیاری از کشورهای اسلامی، هفته وحدت برگزار می شود تا مسلمان به جشن و سرور بپردازند. این گام مثبت از طرف امام راحل در جهت تقویت و استحکام وحدت امت اسلامی و ارایه الگو و نمونه عملی برای ما مسلمانان بود.
شورای اسلامی شهر مقدس قم با یاد شهید بین المللی مقاومت، حاج قاسم سلیمانی که سردمدار ندای وحدت در منطقه بود، پیشاپیش فرا رسیدن ولادت خجسته و پرمیمنت ختم‌المرسلین، پیام‌آور عزت، رحمت و سعادت کلّ بشر حضرت محمد مصطفی (صلی الله علیه وآله وسلم) و ولادت فرخنده امام جعفر صادق (علیه‌السلام) را تبریک و تهنیت عرض می‌نماید.
شورای اسلامی شهر مقدس قم