از بررسی بودجه‌های سازمان‌های شهرداری تا انتخاب مشاوران شورا
از بررسی بودجه‌های سازمان‌های شهرداری تا انتخاب مشاوران شورا
در سی و دومین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم موضوعات مختلفی مانند بودجه 1401 سازمان‌های تابعه شهرداری، دلایل عدم رونق بازار شمسه و انتخاب مشاوران شورای شهر موردبررسی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر مقدس قم، سی و دومین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم دوشنبه پانزدهم فروردین ماه با حضور دکتر اسلامی رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر مقدس قم، دکتر سقائیان‌نژاد شهردار کلانشهر قم و معاونان شهرداری برگزار شد.

مهم‌ترین دستور جلسه صحن علنی شورا مربوط به لایحه اخذ مجوز بودجه ۱۴۰۱ سازمان‌های تابعه شهرداری قم بود که بعد از بررسی در کمیسیون برنامه‌وبودجه شورا و بحث و اظهارنظر اعضای شورای شهر به تصویب اکثریت رسید.

ساماندهی بازار شمسه به‌شرط فعالیت مغازه‌ها

یکی دیگر از موضوعات مطروحه در این جلسه انتقاد از وضعیت ساماندهی بازار شمسه بود که در این زمینه ماشاالله سعادتمند عضو شورای اسلامی شهر قم اظهار داشت: وضعیت این بازار در بازدید میدانی اسفبار بود به‌طوری‌که می‌توان گفت این بازار کاملاً رها شده است.

شهردار قم نیز در پاسخ به این انتقادات با بیان اینکه بخشی از بازار شمسه در اختیار بانک ملی و بخشی دیگر در اختیار بانک شهر است تصریح کرد: با توجه به اینکه هیئت‌مدیره جدید در این بازار مستقرشده مشکلات نیز در دست پیگیری است، اما تا زمانی که مغازه‌ها فعال نشوند این مشکلات حل نمی‌شود.

دکتر سقاییان‌نژاد شهردار قم با بیان اینکه مشکلات بازار شمسه ربطی به سازمان بهسازی و نوسازی اطراف حرم مطهر ندارد خاطرنشان کرد: مسائل و مشکلات بازار شمسه مربوط به هیئت‌مدیره است و تنها راه‌حل این مشکلات راه‌اندازی مغازه‌ها و متعاقب آن مدیریت بازار با هزینه شارژ مغازه‌ها است، در این مورد کاری از شهرداری برنمی‌آید.

موافقت اعضای شورای شهر قم با تمدید قرارداد ۱۴ مشاور شورا

در این جلسه همچنین تمدید قرارداد ۱۴ مشاور شورا در نیمه نخست سال ۱۴۰۱ با مدرک کارشناسی تا دکترا موردبررسی قرار گرفت که با رأی اکثریت اعضا به تصویب رسید.

ابراهیم دلشاد، علی گنجیان مقدم، علی کاویان، سید جمال طباطبایی، احمد نامداری، صابر ابوطالبی، علیرضا کهن، احمد فقیهی، مجید اخوان، علی ریاضی، علی ابراهیمی، اصغر ناصری، عباس منصور نژاد و وحید سراقی با رأی اعضای شورا به‌عنوان مشاوران شورای اسلامی شهر قم انتخاب شدند.

سخنگوی شورای اسلامی شهر قم افزایش ۱۰ درصدی را نسبت به میزان افزایش دستمزدهای قانون کار غیرمنطقی دانست و اظهار داشت: این میزان منطقی نیست، چراکه رشد دستمزدها در کاریابی‌ها ۵۷ درصد و برای بقیه مجموعه‌ها ۳۷ درصد است.

وی با پیشنهاد تصویب کلیت این مصوبه افزود: اعداد و ارقام را مجدد بررسی و در صورت لزوم اصلاح کنیم؛ در حال حاضر مشاوران ساعتی شهرداری حدود۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان دریافت می‌کنند که در صورت افزایش ۱۰ درصدی حدود ۵ میلیون و ۲۰۰ تومان می‌شود که این ارقام نیازمند اصلاح و بررسی است.

دکتر حسین اسلامی رئیس شورای اسلامی شهر قم نیز با بیان اینکه برخی مشاوران جوان که مشاور شورا بوده و فعالیت درآمدی دیگری ندارند، لازم است این ارقام برای آن‌ها بررسی و اصلاح شود و ادامه داد: بااین‌وجود ارقام تعریف‌شده برای بازنشستگان یا برخی افرادی که در جایی دیگر مسئولیت و دریافتی دارند را می‌توان با همین میزان مصوب کرد.

در پایان اصل تمدید قرارداد با رأی اعضای شورای اسلامی شهر قم تصویب شد و میزان ارقام پیشنهادی برای بررسی و اصلاح در دستور کار قرار گرفت.