پایتخت معنوی نظام اسلامی و دینی شهر قم است
پایتخت معنوی نظام اسلامی و دینی شهر قم است
حجت الاسلام والمسلمین مجتبی ذوالنوری، نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه شهر قم نسبت به سایر شهرهای کشور تفاوت‌ها و امتیازات ویژه‌ای دارد، اظهار داشت: پایتخت معنوی نظام اسلامی و دینی شهر قم است و نگاه به قم نگاه به اصل حاکمیت دینی و نظام اسلامی است.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر مقدس قم، حجت الاسلام والمسلمین مجتبی ذوالنوری در سومین گردهمایی و هم اندیشی اعضای ادوار شورای اسلامی شهر مقدس قم که شامگاه شنبه ۹ اردیبهشت‌ماه در سالن جلسات رضوان شهرداری قم برگزار شد، اظهار کرد: شهر قم نسبت به سایر شهرهای کشور تفاوت‌ها و امتیازات ویژه‌ای دارد.
وی با اشاره به اینکه حساسیت در شهر قم حتی از تهران نیز بیش‌تر است، مطرح کرد: پایتخت معنوی نظام اسلامی و دینی شهر قم است و نگاه به قم نگاه به اصل حاکمیت دینی و نظام اسلامی است.
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این موضوع موجب شده است تا هرکاری چه ترک فعل و چه خدمت‌رسانی در قم ضریب داشته باشد.
وی برخی دستاوردهای شهر قم را مدنظر قرار داد و افزود: متاسفانه مرکز و مناطق حاشیه‌ای شهر با مشکلاتی مواجه است و کارهای روی زمین مانده بسیاری دارد که هر شهروند و مسافری که به قم می‌رسد از این اتفاق حسرت می‌خورد.
ذوالنوری با بیان اینکه شورای اسلامی شهر قم هنوز دو سال دیگر فرصت دارد، عنوان کرد: از اعضای شورای اسلامی شهر قم تقاضا داریم چشم‌اندازی برای قم ایجاد کنند که در ادامه مسیر اگر قرار بر انتخاب شهردار جدیدی بود بتوانیم عملکرد وی در مسیر چشم‌انداز قم را بررسی و پیش‌بینی کنیم.
وی با اشاره به اینکه در زمان شکل‌گیری این شورا بودجه شهرداری حدود ۳ هزار میلیارد بود، خاطرنشان کرد: بودجه امسال شهرداری به بالغ بر ۸ هزار میلیارد تومان رسیده است که نشان از عملکرد موفق اعضای شورای اسلامی شهر دارد.
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس نیز امسال مشکل پرونده‌های انباشته شده رای ماده ۱۰۰ را حل کرد، تصریح کرد: این تصمیم‌گیری بر این است که متخلفان بجای تخریب بنا با پرداخت مبالغ کارشناسی شده، جریمه شوند.
وی با اشاره به اینکه ارتباط اعضای شورا با شهرداری می‌تواند در مسیر رفع مشکلات موثر باشد، یادآور شد: همچنین نمایندگان مجلس ابزارهایی دارند که می‌توانند در حل برخی از مشکلات فرا استانی اثرگذار باشد.