توقف ساخت پروژه‌های ورزشی قم به دلیل مشکلات اقتصادی
توقف ساخت پروژه‌های ورزشی قم به دلیل مشکلات اقتصادی
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر قم گفت: با توجه به شرایط اقتصادی که به وجود آمده است پیمانکاران پروژه های ورزشی قم پروژه ها را دنبال نکردند زیرا باید تغییراتی در قراردادشان ایجاد شود.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر مقدس قم، حسن مالکی نژاد بااشاره به پروژه های ورزشی استان قم، اظهار داشت: شهرداری در بحث ساخت سالن های ورزشی اقداماتی را شروع کرده است و ساخت ۷ سالن ورزشی را آغاز کرده است که ۳ سالن نزدیک به ۸۰ درصد تکمیل شده است .

وی گفت: با توجه به شرایط اقتصادی که به وجود آمده است پیمانکاران کار را دنبال نکردند زیرا باید تغییراتی در قراردادشان ایجاد شود چند روز پیش با آقای قاری قرآن معاونت فنی و عمرانی شهرداری قم صحبت کردیم و قرار شد سعی کنند این سالن هایی که پیشرفت ۸۰ درصدی داشته اند را تا پایان سال راه اندازی کنند .

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر قم افزود: در خصوص ساخت سالن های ورزشی بانوان در قم نیز برنامه ریزی هایی انجام شده و ساخت سالن ورزشی نجمه در بوستان نجمه دورشهر در برنامه های شهرداری گنجانده شده و مراحل اولیه نیز انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: سالن های موجود در شهر قم و سالن هایی که در حال ساخت است تنها مختص آقایان نیست بلکه با شیفت بندی های مختلف در اختیار بانوان نیز قرار می گیرد . وی در پاسخ به این سؤال که پراکندی ساخت سالن های ورزشی در مناطق مختلف چگونه است؟ گفت: در مناطق مختلف شهر سالن های خوبی داریم مثلاً در محله شهید دل آذر سالن های خوبی ساخته شده از جمله سالن مجهز مریم که ظرفیت بسیار خوبی برای منطقه است .

رئیس کمیسیون فرهنگی واجتماعی شورای اسلامی شهر قم بیان داشت: در محله های نیروگاه هم سالن های ورزشی جوانمرد، سالن جوادائمه و سالن شهید شیرازی که سالن های بحران هستند اما سال گذشته شهرداری در اقدامی هزینه هایی روی این سالن ها انجام داد تا بتواند از آن‌ها استفاده کند سالن های بحران همیشه خالی بود و فقط در زمان های خاص از آن‌ها استفاده می شد اما الان روی آن‌ها هزینه شد و ورزش انجام می شود.

وی در پاسخ به این سؤال که در مناطق پرجمعیتی مانند قلعه کامکار، زندآباد و علی آباد سعدگان اصلاً سالن ورزشی وجود ندارد آیا در این محله ها سالن ورزشی ساخته خواهد شد؟ بیان داشت: هر منطقه شهرداری یک سهمیه ساخت سالن داشته است به همین منظور شهرداری به هر منطقه ای اعلام کرده است که خودشان برای ساخت سالن ورزشی محل هایی را جانمایی کنند باید گفت شهرداری ها هم یک توان خاصی دارند و بر اساس ظرفیت ها سالن های ورزشی ساخته می شود.

مالکی نژاد تأکید کرد: در منطقه ۶ شهرداری قم در خیابان کارگر یک سالن ورزشی در حال ساخت است که نزدیک به ۹۰ درصد آن ساخته شده است و تا پایان سال راه اندازی می شود در منطقه ۲ شهرداری قم هم سالنی در حال ساخت است اما به دلیل وضعیت اقتصادی فعلاً ساخت آن متوقف‌شده تا وضعیت قرارداد جدید با پیمانکار مشخص شود.