از افزایش کرایه تاکسی تا تصویب بودجه 3 هزار میلیارد تومانی شهرداری قم
از افزایش کرایه تاکسی تا تصویب بودجه 3 هزار میلیارد تومانی شهرداری قم
یکصد و هشتاد و پنجمین نشست رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم با تصویب نرخ پیشنهادی کرایه انواع خودروهای فعال در حوزه بار و مسافر و همچنین تصویب بودجه شهرداری قم در سال 1400 همراه بود.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهرمقدس قم، در این نشست که دوشنبه شب برگزار شد لایحه اخذ مجوّز خرید مناقصه ای قیر به مبلغ 40 میلیارد تومان برای سال 1400 جهت تهیه و توزیع حداقل 250 هزار تُن آسفالت پیش بینی شده در بودجه سال آینده مطرح شد و به تصویب رسید.

همچنین لایحه اخذ مجوز اصلاحیه بودجه سال 1399 سازمان پایانه های مسافربری قم نیز که با توجه به شیوع ویروس کرونا و تأثیر این شیوع بر بودجه این سازمان بررسی شد و از مبلغ 7 میلیارد و 200 تومان به 6 میلیارد و 780 میلیون تومان کاهش یافت.

ضمنا اعضای شورای اسلامی شهر قم با کاهش یک میلیارد تومانی بودجه سال جاری سازمان فرهنگی هنری ورزشی شهرداری موافقت کردند.

بر این اساس بودجه این سازمان از حدود 12 میلیارد تومان پیش بینی شده، به 11 میلیارد تومان کاهش پیدا کرد.

ارائه تخفیف و مساعدت در دریافت عوارض از دو بیمارستان قم نیز از دیگر مصوبات نشست امروز شورای اسلامی شهر قم بود.

همچنین در ادامه این نشست لایحه اخذ مجوز نرخ پیشنهادی کرایه انواع خودروهای فعال در حوزه بار و مسافر بررسی شد که بر اساس آن نرخ کرایه تاکسی ها گردشی از حداقل 1700 تومان به حداقل 2500 تومان و همچنین نرخ کرایه تاکسی بی سیم از حداقل 7 هزار تومان به حداقل 10 هزار تومان رسید.

دستور دیگر نشست امروز شورای اسلامی شهر قم درباره بررسی لایحه بودجه سال 1400 شهرداری قم بود که سرانجام این بودجه به مبلغ دو میلیارد و 958 میلیون تومان به اضافه 450 میلیون تومان برای حسابرسی مجموعه قراردادهای سال 1400 به تأیید اعضای شورای اسلامی شهر رسید.