پیام تبریک شورای اسلامی شهر قم به مناسبت روز دانشجو
پیام تبریک شورای اسلامی شهر قم به مناسبت روز دانشجو
واژه دانشجو، به اندازه کرامت و تقدسش، وسیع و پردامنه است، آن قدر پر افق که هرگاه به هر سوی کرانه اش انگشتی اشاره بریم، نسیمی تازه از معنا می یابیم، دانش افزایی آنچنان در مکتب اسلام مورد تأکید است که حضرت امیرالمومنین(ع) در این خصوص می فرمایند: " العلم سلطان "، علم مایه سلطه است.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهرمقدس قم، شورای شهر قم با صدور پیامی ۱۶ آذر ماه روز دانشجو را تبریک گفت، متن پیام به شرح زیر است:

بسمه تعالی

باید همت شما این باشد که در دنیا به وضعی برسیم که اگر کسی بخواهد به تازه‌های علمی دست پیدا کند، مجبور باشد زبان فارسی یاد بگیرد. مقام معظم رهبری

روز ۱۶ آذر ۱۳۳۲، یادآور حرکت تاریخی، عزت آفرین و نماد حریت جوانان ایران سربلند است، روز شهادت سه فرزند وطن، یعنی روز ایستادگی و خون، بسان وقفِ عام، برای جریان بیداری.

واژه دانشجو، به اندازه کرامت و تقدسش، وسیع و پردامنه است، آن قدر پر افق که هرگاه به هر سوی کرانه اش انگشتی اشاره بریم، نسیمی تازه از معنا می یابیم، دانش افزایی آنچنان در مکتب اسلام مورد تأکید است که حضرت امیرالمومنین(ع) در این خصوص می فرمایند: ” العلم سلطان “، علم مایه سلطه است.

دانشجو، سفیر علم، سرمایه امروز و ذخیره فردای کشور است و یقینا گردش چرخ های تولید، رونق و پیشرفت کشور بدون همراهی جوانان فرهیخته و صاحب فکر وایده، عملیاتی نخواهدشدو ضروریست تا همه مسئولین ضمن عمل به منویات مقام معظم رهبری در برنامه گام دوم انقلاب،با اعتماد و بهره جویی از این استعدادهای ارزشمند، فضای جامعه را برای توسعه و گسترش مهیا سازند.
شورای اسلامی شهر مقدس قم، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانشجو در ۱۶ آذر، شهدای دانشجو در جنگ تحمیلی، شهدای دانشجوی مدافع حرم و دانشمند شهید محسن فخری زاده، امید آن دارند تا فردای میهن اسلامی با ارتقای قدرت علمی دانشجویان مملو از وجود دانشمندان متعهد و مسلمانی باشد که قله های افتخار و ترقی را یکی پس از دیگری فتح کنند و آینده ساز نظام مقدس جمهوری اسلامی باشند.

شورای اسلامی شهر مقدس قم

۱۶ آذر ۱۴۰۱