توجه ویژه بودجه ۱۴۰۲ شهرداری قم به توسعه متوازن شهر و عدالت محوری در محلات
توجه ویژه بودجه ۱۴۰۲ شهرداری قم به توسعه متوازن شهر و عدالت محوری در محلات
صابری از توجه ویژه بودجه 1402 شهرداری قم به توسعه متوازن شهر و عدالت محوری در تمام مناطق و محلات قم خبر داد و گفت: با تغییرات میزان بودجه و ایجاد ردیف‌های خاص در تلاشیم تا این اصل تا حصول نتیجه‌ای ملموس برای ساکنین این مناطق با قدرت ادامه داشته باشد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر مقدس قم، حسین صابری با اشاره به توجه به توسعه متوازن شهر و عدالت در دریافت خدمات در بودجه ۱۴۰۲ شهرداری قم اظهار داشت: یکی از مشکلات فعلی شهرها و خاصه کلان‌شهرها عدم توسعه متوازن مناطق شهری است که در این شرایط نبود امکانات در تمام حوزه‌ها عاملی برای عدم رغبت حضور سرمایه‌گذاران در این مناطق و دریافت کمتر خدمات است.

وی با بیان اینکه یکی از توجهات ویژه شورای اسلامی شهر در بررسی بودجه در کمیسیون‌های تخصصی، توجه به این اصل بوده است ادامه داد: با تغییرات میزان بودجه و ایجاد ردیف‌های خاص در تلاشیم تا این اصل تا حصول نتیجه‌ای ملموس برای ساکنین این مناطق با قدرت ادامه داشته باشد.

رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه شورای اسلامی شهر قم افزود: با توجه به وضعیت درآمدی، اشتغال و زیرساخت‌های موجود در مناطق کم برخوردار، ضرورت دارد در جهت پیوست عدالت و توسعه متوازن شهری خدمات بیشتری در این مناطق تعریف شود که این مهم در پروژه‌های اجرایی نیز موردتوجه قرار گرفته است.

وی با تأکید بر اثربخشی این نگاه در تمام مناطق شهری گفت: برخی متصور هستند که مناطقی از شهر که در مناطق برخوردار قم بوده دارای محلات کم برخوردار نیستند، درصورتی‌که این نگاه اشتباه بوده و در مناطق برخوردار نیز محلات کم برخوردار وجود دارد و با نگاه عدالت در دریافت خدمات این محلات نیز در این پیوست بودجه‌ای لحاظ شده است.

صابری اضافه کرد: البته مناطق و محلات مشخصی از قم بودجه‌های متفاوتی برای آن‌ها لحاظ شده است و با این نگاه که با اجرای پروژه‌های عمرانی مستمر و کوچک شاهد برون‌رفت این مناطق از وضعیت موجود و توجه بیشتر سرمایه‌گذاران با بسته‌های تشویقی برای این مناطق، امید داریم با همکاری مردم و ساکنین این مناطق، خادمین شهر توفیق خدمت و ارائه طریق مناسبی در این محلات و مناطق داشته باشند.