عناصر هویتی انقلاب را نمادسازی کنیم
عناصر هویتی انقلاب را نمادسازی کنیم
ملائی رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر قم با بیان اینکه در حوزه مدیریت شهری عناصر هویتی انقلاب را باید نمادسازی کنیم، گفت: در حال حاضر جنگ روایت‌ها را شاهد هستیم، در این راستا ضرورت دارد روایت‌های انقلاب اسلامی را به رویداد تبدیل کنیم.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر مقدس قم، دکتر مصطفی ملائی در نخستین نشست هم‌اندیشی رؤسای کمیسیون‌های فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهرهای مراکز استان کشور و چهارمین اجلاس شهرهای حماسه‌ساز انقلاب اسلامی در اصفهان اظهار کرد: انقلاب اسلامی ما نماد قدرت نرم است، روزهای به‌یادماندنی تلخ و شیرینی را پس از پیروزی انقلاب تاکنون سپری کردیم که از بعضی از آن‌ها با عنوان ایام‌الله یاد می‌کنیم.

وی افزود: روزهای حماسه‌ساز از ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ تا ۲۲ بهمن ۱۳۵۷، قیام‌هایی در شهرهای مختلف کشور انجام شد که همه دارای جایگاه بلندی است، در واقع همه شهرهای کشور در شکل‌گیری انقلاب اسلامی ایران تأثیرگذار بودند.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر قم با بیان اینکه دشمن به‌دنبال تخریب و اعتبارزدایی مؤلفه‌های قدرت کشور است و در وقایع اخیر نیز شاهد آن بودیم، تصریح کرد: دشمنان کشور به دنبال تحریف، تخریب، تهدید و تضعیف عناصر هویتی انقلاب اسلامی هستند، در این راستا یکی از عوامل قدرت و پیروزی انقلاب ما روحانیت بوده که دشمن به دنبال تخریب آنها است.

وی خاطرنشان کرد: ما باید به دنبال تکریم و تقویت مؤلفه‌های قدرت کشور باشیم، در این راستا کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر قم مراسم تکریم و تجلیل بسیاری را برگزار می‌کند.

ملائی اظهار کرد: بخش زیادی از اقدامات حوزه فرهنگی را باید به کودکان و نوجوانان به‌ویژه دختران اختصاص دهیم.

وی با بیان اینکه در کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شهرهای حماسه‌ساز انقلاب اسلامی که دبیرخانه آن در تربت حیدریه است، عناصر هویتی پیروزی انقلاب اسلامی را تقویت می‌کنیم، ادامه داد: به‌دنبال تهیه مستند تاریخ شفاهی هستیم، همچنین بزرگداشت روزهای قیام و تجلیل از خانواده‌های شهدا نیز انجام می‌شود.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر قم با بیان اینکه در حوزه مدیریت شهری عناصر هویتی انقلاب را باید نمادسازی کنیم، گفت: در حال حاضر جنگ روایت‌ها را شاهد هستیم، در این راستا باید روایت‌های انقلاب اسلامی را به رویداد تبدیل کنیم، لذا در چنین اجلاسی باید نقش علما، شهدا، شخصیت‌ها و جایگاه آن‌ها را تقویت کنیم.