شورای شهر نسبت به امنیت سرویس‌های مدارس حساس است
شورای شهر نسبت به امنیت سرویس‌های مدارس حساس است
طلائی با اشاره به دغدغه های خانواده ها و اعضای شورای اسلامی شهر در خصوص امنیت سرویس های مدارس، گفت: گاهی مشاهده می‌شود در سرویس های آزادبر تعداد ۵ تا 6 دانش آموز در خودروی سواری حضور دارند، که از نظر ایمنی، امکان بروز حوادث ناگوار برای این عزیزان وجود دارد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر مقدس قم، حسن طلائی با اشاره به نرخ پیشنهادی کرایه سرویس ایاب و ذهاب دانش آموزان، گفت: تعرفه‌ نرخ کرایه سرویس‌های مدارس بر مبنای چند متغیر تعیین می‌شود، این متغیرها به مؤلفه‌هایی همچون مسافت منزل تا مدرسه، نوع وسیله نقلیه‌ای که برای سرویس مورد استفاده قرار می‌گیرد و تعداد سرنشینان سرویس‌ها، بالا رفتن قیمت و هزینه های جاری خودرو نسبت به سال گذشته اثرگذار است.

وی ادامه داد: با جمع بندی همه موارد مطروحه، نرخ سرویس مدارس برای سال تحصیلی پیش رو با کاهش ۳۸ درصدی نرخ پیشنهادی اولیه، نسبت به سال گذشته ۷۰ درصد افزایش یافته است.

عضو شورای اسلامی شهر قم افزود: در خودروهای پراید و تیبا با ۴ سرنشین دانش آموز مبلغ پرداختی هر نفر با پنج شنبه تعطیل، ماهیانه ۴۷۸ هزار و ۸۰۰ تومان و با پنج شنبه دایر ۵۵۹ هزار و ۸۰۰ تومان مقرر گردید.

طلائی ادامه داد: در خصوص خودروهای سمند، پژو و خوردورهای مشابه با ۴ سرنشین دانش آموز، مبلغ پرداختی برای هر نفر با پنج شنبه تعطیل، ماهیانه ۵۱۸ هزار و ۴۰۰ تومان، و با پنج شنبه دایر ۶۰۷ هزار و ۵۰۰ تومان است.

وی در خصوص خودروهای ون نیز، بیان کرد: میزان پرداختی هر نفر با پنج شنبه تعطیل ماهیانه ۳۱۸ هزار و ۱۵۰ و با پنج شنبه دایر ۳۷۰ هزار و ۳۵۰ تومان در سال جدید تحصیلی خواهد بود.

طلائی با اشاره به دغدغه های خانواده ها و اعضای شورای اسلامی شهر در خصوص امنیت سرویس های مدارس، گفت: گاهی مشاهده می‌شود در سرویس های آزادبر تعداد ۵ تا ۶ دانش آموز در خودروی سواری حضور دارند، که از نظر ایمنی، امکان بروز حوادث ناگوار برای این عزیزان وجود دارد.

وی ادامه داد: تأکید شورای اسلامی شهر، نظارت بیشتر و بهتر بر ایمنی و سلامت خودروهایی است که برای سرویس‌های مدارس خدمت ارائه می دهند، که در فرآیند مد نظر، متقاضیان با ثبت نام در سامانه سپند سازمان تاکسیرانی قم، پس از  احراز صلاحیت‌های اخلاقی و حرفه‌ ای رانندگانی، در این سرویس‌ها به کار گرفته خواهند شد.

عضو شورای اسلامی شهر قم با اشاره به نحوه ابلاغ این نرخ پیشنهادی، اظهار کرد: نرخ پیشنهادی پس از بررسی در شورا و کاهش قابل توجه نرخ پیشنهادی، پس از تائید فرمانداری، روند ابلاغ آن قبل از بازگشایی مدارس از طریق رسانه های جمعی اطلاع رسانی خواهد شد.

پایان پیام/ف