قم از کلانشهرهای اثرگذار در کشور است
قم از کلانشهرهای اثرگذار در کشور است
نورصالحی قم را یکی از کلانشهرهای اثرگذار در کشور برشمرد و گفت: پیشرفت‌های شهر قم قابل الگوبرداری بوده و تشکیل کمیسیون زنان و خانواده که موفقیتی بزرگ برای شهر قم است، الگویی برای سایر شهرهای کشور است.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر مقدس قم، محمد نورصالحی رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان در حاشیه بازدید اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان از پروژه‌های عمرانی و دیدار با اعضای شورای اسلامی شهر قم با اشاره به پیشرفت‌ها و توسعه شهر قم در چند سال گذشته اظهار داشت: امروز شهر قم به یک شهر توسعه‌یافته به‌خصوص در حوزه فضای سبز و گردشگری تبدیل‌شده است.
وی با ابراز خدا قوت به مدیریت شهری در قم افزود: پیشرفت‌های شهر قم قابل الگوبرداری بوده و تشکیل کمیسیون زنان و خانواده که موفقیتی بزرگ برای شهر قم است، الگویی برای سایر شهرهای کشور است.


رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان قم را یکی از چند کلان‌شهر تأثیرگذار در کشور دانست و بیان کرد: با توجه به رویکرد کلی مدیریت کشور بر محدود کردن اختیارات شوراها و بررسی قانون هفتم در مجلس می‌توانیم با هماهنگی بین دو شهر و کمیسیون‌های تخصصی در جهت توانمندسازی شوراها اقدامات مثبتی انجام دهیم.
وی هم‌افزایی شوراهای کلان‌شهرها را در برگرداندن اختیارات حقیقی به شوراها مهم خواند و تأکید کرد: باید از ظرفیت تمام استان‌ها در جهت هم‌افزایی و برگرداندن قدرت حقیقی شوراها کمک گرفت و تلاش کنیم امانتی که در دست داریم به نحو احسن از آن استفاده کنیم.
انتهای پیام./ ر