اهتمام مدیریت شهری در حمایت از برنامه های حجاب و عفاف بویژه در سطح بوستان های شهر
اهتمام مدیریت شهری در حمایت از برنامه های حجاب و عفاف بویژه در سطح بوستان های شهر
محرری با یادآوری نقش کلیدی زنان در جامعه اسلامی گفت: مدیریت شهری اهتمام ویژه ای در توجه به حوزه حجاب و عفاف، خاصه در بوستان های شهر دارد و برنامه های فرهنگی در حال اجرا، بخشی از این مهم است.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قم، محسن محرری در نود و سومین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم با اشاره به قیام خونین مردم مشهد در مسجد گوهرشاد در تیرماه ۱۳۱۴ و شهادت سرافرازانه حدود ۲۰۰۰ نفر از مردان و زنان این سرزمین، به خاطر دفاع از حریم عفاف و حجاب اظهار داشت: شهادت مردان و زنان مسلمان در مسجد گوهرشاد نشانگر این است که دفاع از حجاب فقط مختص زنان نیست زیرا که اغلب شهدای مدافع حجاب در آن حادثه، مردان غیور مشهد بوده‌اند.
وی مهم‌ترین دستاورد انقلاب اسلامی با رهبری امام راحل (ره) و با زعامت مقام معظم رهبری (مد ظله) برای زنان را موردتوجه قرارداد و افزود: بزرگ‌ترین دستاورد انقلاب اسلامی برای زنان ایران، هویت بخشی به زن مسلمان ایرانی بوده است به‌طوری‌که فرصتی فراهم شد که نه مانند «زن غربی» نگاه ابـزاری به زن شود و نه مانند «زن شرقی» منزوی باشد.
رئیس شورای اسلامی شهر قم نقش زنان در جامعه اسلامی را نقشی راهبردی دانست و بیان کرد: زنان در جامعه اسلامی ایران توانستند هویت اجتماعی و کادر سازی و انسان‌سازی برای جامعه را به‌عنوان نقش راهبردی خود معنا کنند.
محرری در ادامه خاطرنشان کرد: امروزه نوک پیکان جنگ نرم به‌سوی تزلزل خانواده‌های ایرانی به‌وسیله حذف حجاب اسلامی و در پی آن شیوع بی‌بندوباری است، انتظار به‌حق مردم متدین آن است، همان‌گونه که شناسایی و برخورد با مفاسد اقتصادی در سطح کلان جامعه موردتوجه قرارگرفته است، شاهد برخورد روشن و قانونی با مفسدان حوزه‌های فرهنگی و اعتقادی مردم نیز باشیم.
وی همچنین اعتقاد مدیریت شهری در قم را در اجرای برنامه‌های فرهنگی و ترویج فرهنگ عفاف و حجاب یادآور شد و ابراز کرد: شهرداری و شورای اسلامی شهر قم همیشه در اجرا و حمایت از برنامه‌های فرهنگی پیشگام بوده و فراتر از وظایف قانونی خود در این حیطه عمل کرده است.
رئیس شورای اسلامی شهر قم تأکید کرد: شهرداری در فضاهای در اختیار خود امکان فعالیت گروه‌های فرهنگی را فراهم کرده و زیرساخت‌های لازم را در بوستان‌ها در نظر گرفته است و شورا نیز خواستار اجرای برنامه‌های ویژه در ماه محرم و صفر با محوریت عفاف و حجاب است.
وی از اقدامات شهرداری در برگزاری عید غدیر تشکر کرد و گفت: امسال شاهد اتفاقی بزرگ در روز عید غدیر بودیم و شهرداری در برگزاری جشن در شهر نسبت به سال‌های گذشته برنامه های مناسبی داشته و این نشان از اراده مدیریت شهری در برگزاری برنامه‌های فرهنگی دارد.
محرری در پایان بر درخواست شورا بر رایگان شدن پارکینگ‌ها در روزهای مناسبتی تأکید کرد و افزود: پارکینگ‌ها در مراسم مناسبتی باید رایگان شود و انتظار آن است شهرداری لایحه خود را در اسرع وقت به شورا تقدیم کند.

انتهای پیام/