رشد ۲۲ درصدی سهم شهرداری ازمالیات بر ارزش افزوده در سه ماه نخست سال ۱۴۰۲
رشد ۲۲ درصدی سهم شهرداری ازمالیات بر ارزش افزوده در سه ماه نخست سال ۱۴۰۲
نیروبخش رشد و درصد تحقق درآمدهای مالیاتی استان قم را در سال 1401 را 460 درصد اعلام کرد و گفت: در سه ماه نخست 1402 نیز نسبت به مدت مشابه سال قبل  رشد 22 درصدی داشتیم و به همین نسبت سهم شهر قم نیز نسبت به سال گذشته 22 درصد رشد داشته است.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قم، حسن نیروبخش با حضور در صحن علنی و رسمی شورای اسلامی شهر قم ضمن تشکر از مدیریت شهری در توسعه و آبادی شهر اظهار داشت: مجموعه مدیریت شهری همکاری خوبی با اداره کل امور مالیاتی استان داشته و تعامل خوبی بین این دو ارگان مهم برقرار شده است.

وی بار اصلی عمران و آبادی شهر را بر دوش مدیریت شهری و شهرداری دانست و افزود: خدا را شاکر هستیم که سهم اندی در این رشد و بالندگی در شهر داشته‌ایم و هم دوش شما در خدمت به مردم تلاش می‌کنیم.

مدیرکل امور مالیاتی استان قم به ارائه گزارشی از درآمدهای مالیاتی استان در سال ۱۴۰۱ پرداخت و تصریح کرد: سال ۱۴۰۱ سال پر باری برای استان قم بود و هم در ادای تکلیف سازمانی و هم  کسب درآمد برای استان، قم جزو استانهای سرآمد در کشور بود.

وی ادامه داد: استان قم در سال گذشته از نظر رشد و درصد تحقق درآمدهای مالیاتی جزو استانهای برتر بوده و در مقایسه با سال ۱۴۰۰ رشدی ۴۶۰ درصدی در وصول و عوارض ارزش افزوده که متعلق به شهر و شهرداری است، ثبت کرده ایم.

نیرو بخش رشد درآمدهای استان در سه ماه نخست سال ۱۴۰۲ را در مقایسه با سال ۱۴۰۱ عددی بالغ بر ۲۲ درصد اعلام کرد و گفت: در سه ماه نخست امسال نیز نسبت به مدت مشابه سال قبل  رشد ۲۲ درصدی داشتیم و به همین نسبت سهم شهر قم نیز نسبت به سال گذشته ۲۲ درصد رشد داشته است.

وی افزایش سهم شهر از درآمدهای مالیاتی را یکی از دغدغه های خود و همکاران دانست و بیان کرد: شهر قم یک کلان شهر خاص است که باید به آن نگاهی ویژه داشت و تلاش می‌کنیم به شهرداری در آبادانی شهر کمک کنیم.

مدیرکل امور مالیاتی استان قم عملکرد شهرداری و مدیریت شهری در قم را موفق دانست و خاطرنشان کرد: تلاش اصلی را در شهر  شهرداری بر دوش دارد و آبادانی شهر عملکرد شهرداری است و نام مدیریت شهری قم در کشور جزو نهادهای موفق ثبت شده است.

وی سپس کمک شهرداری در ترویج فرهنگ مالیات را یادآور شد و گفت: تعامل خوب مدیریت شهری و اداره کل امور مالیاتی باعث فرهنگ سازی در شهر شد به طوری که سهم مشارکت مردم در پرداخت مالیات افزایش چشم گیری داشته است.

نیروبخش از اصلاح روندهای اداری در وصول مالیات خبر داد و ابراز کرد: متاسفانه در سنوات گذشته شاهد فرارهای مالیاتی در روندهای اداری بودیم اما امروز اصلاح امور اداری و ساز و کارهای جدید درآمدهای استان را افزایش داده و توانستیم وصول مالیات در استان را تسریع کنیم.

وی در پایان اصلاح ساز و کارهای مالیاتی را عامل افزایش درآمدهای شهر عنوان و مطرح کرد: آنچه اتفاق افتاده وظیفه ما در مقابل مردم است و باید بیش از این نیز تلاش کنیم و شهرداری در اشاعه فرهنگ مالیاتی و روشنگری در نحو مصرف آن نقش مهمی داشته است.

انتهای پیام/