قرآن کریم برملا کننده ذات کفار است
قرآن کریم برملا کننده ذات کفار است
حجت الاسلام استقامت یکی از علل دشمنی کفار با قرآن کریم را مضامین والای اخلاقی، مساوات و برابری قرآن برشمرد و گفت: دشمنان در عرصه‌های مختلف و با شعارهای گوناگون به دنبال دشمنی است اما در پس شعار حمایت از زنان و مردم منافع خود را مطرح می‌کند و چون قرآن با منافع آن‌ها سر سازش ندارد با آن دشمنی می‌کنند.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر مقدس قم، حجت‌الاسلام‌والمسلمین مرتضی استقامت در نود و پنجمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم با محکوم کردن توهین به قران کریم و مصحف خداوند متعال اظهار داشت: اگر به تاریخ نگاه کنیم می‌بینیم این اتفاق برای اولین بار نیست که رخ‌داده و همیشه بین حق و باطل نزاع بوده و تا زمانی که حق وجود دارد این مبارزه ادامه خواهد داشت.
وی کافران را فاقد منطق و استدلال درست دانست و افزود: کسانی که منطق ندارند دست‌به‌کارهایی می‌زنند که خباثت آن‌ها را می‌رساند و این دشمنی کمک می‌کند حقانیت قرآن در جهان بیشتر دیده شود زیرا ذات انسان به سمت حق بوده و توهین به قرآن باعث توجه جوانان به قرآن خواهد شد.
عضو شورای اسلامی شهر قم تصریح کرد: این توهین‌ها توجه جوانان را به خود جلب کرده و این سؤال را ایجاد می‌کند که چرا این حجم از دشمنی با قرآن می‌شود و افراد تحت حمایت دولت‌ها دست به توهین می‌زنند و این سؤال جوانان را به سمت مضامین قرآن هدایت می‌کند.
وی دین اسلام را دینی کامل دانست و بیان کرد: در قران حفظ حرمت کتب آسمانی بر مسلمانان واجب است و ما این احترام را حفظ می‌کنیم درصورتی‌که ما دین اسلام را کامل‌ترین دین میدانیم و باوجوداین برتری حرمت سایر دین‌ها را حفظ می‌کنیم.
حجت‌الاسلام استقامت در ادامه وعده خداوند برای حفظ قران را یادآور شد و گفت: خداوند در قرآن می‌فرماید ما خودمان قرآن را نازل کردیم و آن را حفظ می‌کنیم و خداوند بر حفظ قرآن از هرگونه تحریف تأکید کرده و این حفظ به‌تمام‌معنا و در تمام جوانب است.
وی یکی از علل دشمنی کفار با قرآن کریم را مضامین والای اخلاقی و مساوات و برابری قرآن دانست و خاطرنشان کرد: دشمنان در عرصه‌های مختلف و با شعارهای گوناگون سعی به دشمنی دارد اما در پس شعار حمایت از زنان و مردم منافع خود را مطرح می‌کند و چون قرآن با منافع آن‌ها سرسازش ندارد با آن دشمنی می‌کنند.
عضو شورای اسلامی شهر مقدس قم ادامه داد: در ابتدای اسلام نیز وقتی کفار با آیات عدالت محور قرآن مواجه می‌شدند با آن مبارزه می‌کردند و حتی از صدای تلاوت قرآن فرار می‌کردند و تاریخ بی‌احترامی به قرآن به جنگ صفین برمی‌گردد و در کربالا و عاشورا نیز این اتفاق تکرار شد.
وی از جوانان خواست با نگاهی روشن به علل توهین دشمنان به قرآن نگاه کنند و یادآور شد: قرآن ذات کفر را مشخص می‌کند و امام حسین(ع) نیز برای احیای دین پیامبر(ص) و قرآن، نماز، اخلاق و کردار قیام کرد به‌طوری‌که در تاریخ آمده در بعضی از مناطق مردم حتی نمازخواندن را نیز فراموش کرده بودند و امام حسین(ع) با قیام خود دین را زنده کرد.
حجت‌الاسلام استقامت تأکید کرد: حب امام حسین(ع) با پیروی از غرب و بی بندباری جمع نمی‌شود و دولت‌های اروپایی بدانند کاری که انجام می‌دهند عاقبتی به‌جز نابودی نخواهد داشت و ما باید این تهدید را به فرصت تبدیل کنیم.
وی در پایان تصریح کرد: باید به مردم نشان دهیم خداوند کتابی را فرستاده که راه زندگی را نشان می‌دهد و دشمنان چون راهی برای نابودی قرآن ندارند به آن توهین می‌کنند و بدانیم نیایش و قرائت قرآن امام حسین(ع) در کربلا تن کفار را لرزاند و ما بعد از ۱۳۰۰ سال این توهین دوباره را محکوم می‌کنیم.
انتهای پیام/