انتخابات هیات رئیسه شورای شهر قم دهم مرداد برگزار می شود
انتخابات هیات رئیسه شورای شهر قم دهم مرداد برگزار می شود
محرری با اشاره به عدم حد نصاب رسیدن جلسه رسمی شورای اسلامی شهر جهت انتخاب هیات رئیسه در سال سوم فعالیت، گفت: انتخابات هیات رییسه شورای شهر قم که قرار بود امروز(دوشنبه نهم مرداد) برگزار شود به دلیل غیبت ۶ عضو آن به روز سه شنبه ۱۰ مردادماه جاری موکول شد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر مقدس قم، محسن محرری روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به قرارگیری در روزهای پایانی سال دوم از ششمین دوره شورای اسلامی شهر قم، عنوان کرد: براساس قانون ۱۳ مرداد ماه جاری آخرین روز از فعالیت سال دوم ششمین دوره شوراهاست و باید هیات رییسه جدید تا آن زمان مشخص شده باشد.

وی با بیان اینکه طبق روال دوره های پیشین انتخابات هیات رییسه، یک هفته به پایان دوره برگزار می شد تا برگزاری کمیسیون ها و جلسه صحن علنی رسمیت داشته باشد، گفت: قرار بود انتخابات هیات رییسه شورای اسلامی شهر قم سه شنبه هفته پیش برگزار شود که بدلیل آلودگی هوا و تعطیلی این جلسه برگزار نشد.

محرری ادامه داد: بر همین اساس تصمیم بر این شد تا انتخابات هیات رییسه شورای اسلامی شهر قم ساعت ۷:۳۰ امروزبرگزار شود که به دلیل عدم حضور ۶ نفر از اعضا، این انتخابات مجدد لغو شد.

رییس شورای اسلامی شهر قم گفت: برغم تماس های مکرر با این ۶ نفر،موفق به برقراری تماس با آنها نشدیم و این اعضا نیز علت غیب خود را به هیات رییسه اعلام نکردند.

محرری اظهار داشت: طبق قانون برای اینکه جلسه انتخابات هیات رییسه رسمیت داشته باشد باید دو سوم اعضا حضور داشته باشند که یعنی ۹ نفر از ۱۳ عضو شورای اسلامی شهر قم باید حضور داشته باشند.

وی یادآور شد: با اطلاع به فرمانداری قم، نامه ای به تمامی اعضا برای روز ۱۰ مردادماه و برگزاری مجدد انتخابات ارسال و سه مرتبه پیامک‌ یادآوری نیز ارسال شده تا این انتخابات فردا برگزار شود تا اختلالی در ارائه خدمات مدیریت شهری ایجاد نشود.