لزوم حفظ وحدت در کسب اعتماد و خدمت به مردم
لزوم حفظ وحدت در کسب اعتماد و خدمت به مردم
حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی ذوالنوری با اشاره به اعتماد مردم قم به نیروهای انقلابی در شورا و مجلس گفت: نیروهای انقلابی با حفظ وحدت و همدلی باید برای رفع مشکلات مردم تلاش کرده و پاسخ اعتماد مردم را بدهند.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر مقدس قم، حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی ذوالنوری صبح امروز در نود و ششمین نشست دوره ششم شورای اسلامی شهر قم که در سالن جلسات ساختمان شهید باکری برگزار شد، ضمن تقدیر از تلاش اعضای شورای اسلامی شهر قم برای رفع مشکلات مردم و شهر قم، اظهار کرد: خدمت به مردم توفیق بزرگی است که باید قدردان آن باشیم.

وی گفت: با وجود اینکه همه نظام سلطه بسیج شده بود که اغتشاشات اخیر را بهانه‌ای برای نه گفتن به باورها و اعتقادات دینی قرار دهد اما مردم ما بر همه فعالیت‌ها و نقشه‌های دشمن مهر باطل زدند؛ امسال در بازار تهران تیشرت‌هایی که قیمت معمول آن بدون آرم و نشان ۶۰۰ الی ۷۰۰ هزار تومان بود با  علائم گروه‌های انحرافی و شیطان‌پرستان با رقم ۱۲۰ هزار تومان به فروش می‌رسید و قیمت همان تیشرت‌ها بدون آن علائم ۶۰۰ هزار تومان بود و دشمن برای نه گفتن به مجالس عزاداری تبلیغ گسترده  داشته است.

نماینده مردم قم در مجلس گفت: دشمن تلاش بسیاری کرد اما همانند همیشه خون بر شمشیر و عاشورا بر دشمن عاشورا پیروز است و امسال پررنگ بودن عزاداری‌ها به خوبی مشهود بود و مراسم امسال هم فقط به مذهبی‌ها محدود نبود بلکه همه اقشار و مردم در مراسم عزاداری حضور داشتند و این مراسم تبیین کننده وضعیت کلی جامعه بود.

وی با تاکید بر اینکه محور وحدت مردم ایران، دین، مذهب، ولایت اهل‌بیت(ع) و پایبندی به فرهنگ شهید و شهادت و جهاد است، عنوان کرد: تحرکات اخیر دشمن نتیجه نداشت به همین علت هم برای دشمن بسیار سنگین تمام شد.

نماینده مردم قم در مجلس عنوان کرد: در خصوص حادثه بزرگ کربلا و واقعه عاشورا دو نظر کلی مطرح است، نخست اینکه کربلا یک اتفاق بود و تاریخ مصرفی همانند دیگر حوادث تلخ و شیرین دنیا دارد و حتی معتقد هستند که این عزاداری‌ها درجا زدن در تاریخ و گیر کردن  در تاریخ است.

ذوالنوری خاطرنشان کرد: برخی این موضوع را مطرح کردند که ترویج فرهنگ عاشورا ترویج فرهنگ خشونت است و گفتند که اگر بخواهیم جامعه‌ای جدا از خشونت داشته باشیم، دین و آموزه‌های دینی باید از جامعه جدا شود چراکه دین مجموعه‌ای از بایدها و نبایدهاست و هر باید و نبایدی که اراده فردی را مورد تاثیر قرار دهد مصداق خشونت است، این افراد مدعی فرهنگ اهل‌بیت(ع) نیز بوده‌اند اما با این حال به انحراف رسیدند.

وی با تاکید بر اینکه کربلا برای همه تاریخ است و به یک مقطع زمانی خاص محدود نمی‌شود، گفت: ما کربلا را به عنوان یک خون وارد جریان تاریخ می‌کنیم و این کربلاست که تاریخ را می‌سازد؛ امروز بعد از قرن‌ها با مجاهدت‌های مردان خدا و دعای مؤمنین فرصت استفاده از ارزش‌های دینی در راستای خدمت به بندگان خدا فراهم شده است و در این زمینه همه ما وظایف سنگینی را بر دوش داریم.

ذوالنوری از جمله عرصه‌های خدمت به مردم را مجلس شورای اسلامی و شوراهای اسلامی شهر دانست و گفت: شورای شهر قم در روزهای اخیر حواشی داشته است که ذائقه مؤمنین از این حواشی تلخ است و در این میان شیاطین هم بسیج می‌شوند تا از اختلافات میان انقلاب سواستفاده کنند درحالی که یکی از وظایف مهم ما وحدت، همزبانی و مهم‌تر از آن همدلی است تا بتوانیم با اتحاد و انسجام خدمت بیشتری را به مردم ارائه دهیم و مردم هم احساس مطلوب‌تری نسبت به ارزش‌های دینی پیدا کنند.

ذوالنوری با بیان اینکه ما باید بتوانیم نقش تاریخی خود را ایفا کنیم، گفت: تحمل نظر مخالف، رعایت عدالت و حقوق همه کسانی که می‌خواهند در جبهه انقلاب مشارکت کنند، اجتناب از تمامیت‌خواهی، ساختن و کنار آمدن و همکاری با یکدیگر در عرصه خدمت به مردم مورد نیاز است.

وی تصریح کرد: افرادی که در انقلاب کار می‌کنند باید اتهامات را کنار گذاشته و با همدلی، همزبانی و پشتیبانی از هم جلو روند چراکه نیت همه رضایت خداوند متعال است و باید تلاش کنیم با کار جمعی و رعایت قواعد مشکلات شهر را رفع کنیم.

وی با بیان اینکه مردم قم مستحق بالاترین سطح خدمت هستند، مطرح کرد: اعتماد به مردم، انجام وظایف، خدمت به مردم، پایبندی به قانون و ارزش‌ها، توجه به اخلاق، رعایت اصول و داشتن ایثار و گذشت می‌تواند مشکلات را رفع کند.

ذوالنوری با تاکید بر اینکه شهرداری و شورا در رفع مشکلات مردم اثرگذار هستند، گفت: مردم ولی نعمت ما هستند و ما باید تلاش کنیم تا به رسالت خود به خوبی بپردازیم.