بانوان قمی اهانت به قرآن کریم را محکوم می‌کنند
بانوان قمی اهانت به قرآن کریم را محکوم می‌کنند
نیازمند با اشاره به برپایی دستجات عزاداری ویژه بانوان در قم گفت: بانوان در این اجتماع توهین به ساحت مقدس قرآن را محکوم می‌کنند و این حرکت نمونه حضور فعال زنان در جامعه است.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر مقدس قم، نرجس نیازمند با اشاره به برپایی دستجات عزاداری بانوان به مناسبت روز شهادت حضرت رقیه(س) و با هدف محکومیت توهین به قرآن اظهار کرد: امروز نقش و تاثیر زنان در جامعه غیرقابل انکار بوده و تعیین مسیر فرهنگ به دست زنان با تربیت نسل جوان انجام می‌شود.

وی ترویج فرهنگ اصیل اسلامی را یکی از اهداف مهم کمیسیون زنان وخانواده شورا دانست و افزود: ترویج فرهنگ اصیل اسلامی در سایه تقویت نهاد خانواده و فراهم کردن بسترهای لازم برای حضور زنان مومنه در جامعه امکان پذیر است.

وی نخستین حرکت هیئت‌های عزاداری زنان به صورت مستقل در شهر قم را نمونه بارز نقش آفرینی زنان در جامعه دانست و بیان کرد: این حرکت که با حمایت مدیریت شهری و با تاکید بر حضور مادران و دختران در جامعه برگزار می‌شود نمادی از نقش آفرینی زنان در جامعه است.

رئیس کمیسوین زنان و خانواده شورای اسلامی شهر مقدس قم یادآور شد: حرکت این ۶۲ هیئت ویژه بانوان در روز یکشنبه عصر از مصلا قدس به سمت حرم مطهر بوده و تمام امکانات شهری در خدمت این حرکت فرهنگ ساز برنامه ریزی شده است.

وی از آماده باش ناوگان اتوبوسرانی و برپایی ایستگاه‌های صلواتی نیز خبر داد و تاکید کرد: اگر دشمنان برای کمرنگ کردن شعائر اسلامی امروز عفاف و حجاب زنان را نشانه گرفته‌اند امروز شاهد حرکت زنانی با فرهنگ اصیل اسلامی در جامعه خواهیم بود.

نیازمند تصریح کرد: فرهنگ اصیل اسلامی و حجاب و عفاف فرهنگ قالب جامعه بوده و با هنجار شکنی تعداد اندکی از افراد جامعه و توهین به مقدسات نمی‌شود این فرهنگ را در جامعه ایرانی کمرنگ کرد.

وی خاطرنشان کرد: باید بسترهای لازم برای حضور زنان در جامعه را فراهم کنید تا فعلان و کنشکران فرهنگی اجتماعی بتوانند در جامعه حضور پیدا کرده و نقش واقعی خود را ایفا کنند.

رئیس کمیسیون زنان و بانوان شورای اسلامی شهر مقدس قم در پایان جلسه خواستار همکاری و همیاری همه ارگان‌های فرهنگی با مدیریت شهری شد و بیان کرد: کار فرهنگی کاری زمان بر بوده و نیاز داریم همه ارگانهای فرهنگی وظایف خود را در قابل این مهم ایفا کرده و کنار نیستند.

https://media.farsnews.ir/Uploaded/Files/Images/1402/05/29/14020529000408_Test_NewPhotoFree.jpg