حمایت ۸۰ میلیارد ریالی مدیریت شهری قم از مساجد
حمایت ۸۰ میلیارد ریالی مدیریت شهری قم از مساجد
طلائی عضو کمیته حمایت از مساجد شورای اسلامی شهر قم با اشاره به پیش‌بینی ۸۰ میلیارد ریال بودجه برای حمایت از مساجد در سال جاری تصریح کرد: این تنها حمایت نقدی از مساجد است و حمایت‌های غیر نقدی بسیاری نیز در مدیریت شهری برای این موضوع صورت می‌پذیرد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر مقدس قم، حسن طلایی، نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر قم همزمان با روز جهانی مسجد اظهار کرد: ۳۰ مردادماه، روز به آتش کشیده شدن مسجدالاقصی، قبله اول مسلمین جهان توسط صهیونیست‌ها بوده و بهانه‌ای است تا به مسائل مساجد توجه ویژه صورت بگیرد.

وی با اشاره به اهمیت تقویت مساجد برای ساماندهی به مسائل فرهنگی و اجتماعی افزود: تلاش مدیریت شهری این است که اقدامات فرهنگی به‌صورت مسجدمحور و مردمی پیش رفته و شهرداری نقش حمایت‌گر داشته باشد.

عضو کمیته حمایت از مساجد شورای اسلامی شهر قم با اشاره به پیش‌بینی ۸۰ میلیارد ریال بودجه برای حمایت از مساجد در سال جاری تصریح کرد: این تنها حمایت نقدی از مساجد است و حمایت‌های غیر نقدی بسیاری نیز در مدیریت شهری برای این موضوع صورت می‌پذیرد.

وی واگذاری رایگان زمین برای احداث مساجد را یکی از مهم‌ترین اقدامات شهرداری قم با تصویب شورای اسلامی شهر در این زمینه دانست و افزود: کمک‌های نقدی و غیر نقدی برای تعمیر مساجد و بهسازی فضای پیرامونی از دیگر اقدامات در این زمینه است. سیاست شهرداری قم در سال‌های اخیر این بوده که در ایام محرم و صفر بیشترین حمایت از مساجد صورت گرفته و اقدامات حمایتی مسجدمحور پیش برود.

طلایی با اشاره به اعطای بسته‌های فرهنگی به مساجد شاخص در ابتدای ایام محرم و صفر ادامه داد: شورای اسلامی شهر قم شیوه‌نامه حمایت از مساجد را تدوین و تصویب کرده است.

نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر قم با اشاره به تشکیل کمیته حمایت از مساجد و عضویت سه عضو شورای اسلامی شهر قم در آن گفت: در قالب این کمیته حمایت‌های مدون از مساجد مطابق با شیوه‌نامه از شهریورماه آغاز می‌شود. رایگان کردن عوارض ساختمانی از بنای مساجد و تکایا در شهر قم از دیگر حمایت‌های مدیریت شهری است؛ همچنین ۱۵ درصد عرصه مسجد می‌تواند کاربری تجاری دریافت کند که درآمد آن صرف امور جاری مسجد می‌شود.

طلایی به اهتمام شهرداری و شورای اسلامی شهر قم برای تقویت این حمایت‌ها یادآور شد: مدیریت شهری خود را در کنار فعالان فرهنگی مساجد دیده و از هرگونه پیشنهاد کارشناسی برای تقویت این حمایت‌ها استقبال می‌کند.