افتتاح بیش از ۴۰۰ پروژه شهر قم طی دو سال اخیر/توجه ویژه به محلات کم برخوردار
افتتاح بیش از ۴۰۰ پروژه شهر قم طی دو سال اخیر/توجه ویژه به محلات کم برخوردار
طلائی نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر قم با اشاره به بهره برداری بیش از 400 پروژه با اعتباری بالغ‌ بر 20 هزار میلیارد تومان، گفت: طی دو سال گذشته بیش از 400 پروژه با پیوست عدالت اجتماعی در نقاط مختلف شهر مقدس قم به بهره برداری رسیده است.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر مقدس قم، حسن طلایی در آئین آغاز گام چهارم قم در مسیر تحول که با افتتاح، بهره‌برداری و آغاز عملیات اجرایی ۱۷۰ پروژه بزرگ شهری همراه است، ضمن تبریک هفته دولت، اظهار کرد: مدیریت شهری قم، شعار قم در مسیر تحول را عملی کرده است.

وی با اشاره به وضعیت اقتصادی کشور، مطرح کرد: در کنار تمام این مشکلات تیم مدیریت شهری قم در راستای تحول شهر، تمام تلاش خود را به کار گرفته است.

نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر قم بابیان اینکه اقدامات خوبی در سال‌های اخیر رقم خورده است، عنوان کرد: طی دو سال گذشته بیش از ۴۰۰ پروژه بااعتباری بالغ‌بر ۲۰ هزار میلیارد تومان در قم به بهره‌برداری رسیده است.

وی با اشاره به اینکه هشت منطقه شهری به کارگاه عمرانی تبدیل‌شده است، خاطرنشان کرد: ۳۵ تقاطع برای شهرداری پیش‌بینی‌شده بود که ۲۲ مورد آن به بهره‌برداری رسیده است.

طلایی بابیان اینکه برخی از این تقاطع‌ها، محلات برخوردار را به کم‌برخوردار متصل می‌کند، تصریح کرد: کمیته‌ای به نام محلات کم برخوردار در شورای اسلامی شهر تشکیل‌شده است تا به محلات کم‌برخوردار به‌صورت ویژه رسیدگی شود.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته این کمیته ۳۰۰ میلیارد تومان بودجه برای این محلات اختصاص داد، یادآور شد: امسال این بودجه افزایش دو برابری داشته است که نشان می‌دهد شورای شهر نگاه ویژه‌ای به محلات کم برخوردار دارد.

نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر قم بابیان اینکه برخی از خیابان‌های قم بیش از نیم‌قرن راکد بوده است که ازجمله آن‌ها می‌توان به بلوار شهیدان برقعی و فاز ۵ عمار یاسر اشاره کرد، ابراز کرد: این دستاوردها در سایه تلاش و همکاری میان مدیران شهری به‌دست‌آمده است.