شهرداری قم باید نظارت بر شرکت‌های تاکسیرانی داشته باشد
شهرداری قم باید نظارت بر شرکت‌های تاکسیرانی داشته باشد
بختیاری با انتقاد از نحوه عملکرد شرکت‌های تاکسیرانی قم ابراز کرد: بسیاری از شرکت‌های تاکسی‌رانی به وظایف خود در قبال حمل و مسافر و نیازهای تاکسیرانان عمل نمی‌کنند.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قم ، حسن بختیاری صبح امروز در هفتاد و هشتمین جلسه رسمی و علنی شورای شهر قم که در سالن جلسات ساختمان شهید باکری برگزار شد، اظهار داشت: باید نسبت به مسئله و مشکل تاکسی‌رانی در شهر تدبیر درستی اندیشیده شود.

وی با اشاره به لایحه اخذ مجوز تعرفه بهای خدمات سال ۹۷ سازمان آرامستانها ابراز کرد: در بخش‌های عمومی این سازمان افزایش تعرفه‌ای رخ نداده و برخی تعرفه‌های افزایش داده‌شده نیز صرفاً در بخش‌های شخصی انجام‌گرفته که مربوط به خانواده‌های متمول بوده و جنبه عمومی ندارد.

نایب‌رئیس شورای شهر قم با تأکید بر مشکلات تاکسی‌داران قم عنوان کرد: تاکسیرانی قم با مشکلات اقتصادی و خدمات‌رسانی روبه‌رو است، ورود شرکت‌های نوین حمل مسافربر حجم مشکلات موجود افزوده است.

بختیاری با انتقاد از نحوه عملکرد شرکت‌های تاکسیرانی قم ابراز کرد: بسیاری از شرکت‌های تاکسی‌رانی به وظایف خود در قبال حمل و مسافر و نیازهای تاکسیرانان عمل نمی‌کنند، شهرداری قم باید نظارت و بازنگری ویژه‌بر عملکرد شرکت‌های تاکسیرانی داشته باشد.

وی اضافه کرد: حقوق و درآمد تاکسی‌های قم به علت تغییرات و تحولات سیستم حمل‌ونقلی به‌شدت کاهش پیداکرده است، شهرداری باید ساماندهی، افزایش بهره‌وری و نظارت بیشتر را در دستور کار قرار دهد.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم نیز لایحه اخذ مجوز تعرفه بهای خدمات سال ۹۷ سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی را مورد توجه قرار داد و ابراز کرد: از سال ۹۵، برای تاکسیرانی شهر قم افزایش درآمدی صورت نگرفته درحالی‌که هزینه شرکت‌های مسافربری به‌صورت مستمر افزایش پیداکرده است.

عباس ذاکریان با تأکید بر لایحه اخذ مجوز تعرفه بهای خدمات سال ۹۷ سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی گفت:عدم افزایش هزینه‌های بودجه‌ای سبب شده که خدمات شرکت‌های مسافربری به تاکسی‌های شهری هرروز محدودتر و کوچک‌تر شود.

وی ادامه داد: در زمینهٔ تاکسی‌رانی و حمل‌ونقل عمومی شهر قم دچار مشکل است، فرسودگی ناوگان حمل‌ونقل عمومی و کاهش خدمات به شهروندان از مهم‌ترین مطالبه‌های عمومی شهروندان نسبت به سیستم حمل نقل در شهر قم است.