جهش بودجه مناسب‌سازی شهری در قم/ سهم معلولان از خدمات فرهنگی ویژه دیده شود
جهش بودجه مناسب‌سازی شهری در قم/ سهم معلولان از خدمات فرهنگی ویژه دیده شود
طلائی با اشاره به جهش قابل توجه بودجه، جهت مناسب سازی معابر برای افراد کم توان، گفت: شهرداری قم برای احیای سهم نابینایان و دیگر معلولان از خدمات فرهنگی و اجتماعی برنامه‌ های بیشتری را در دستور کار قرار دهد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر مقدس قم، حسن طلایی با اشاره به فرارسیدن بیست و سوم مهرماه روز عصای سفید اظهار کرد: یکی از وظایف مهم مدیریت شهری، مناسب‌سازی شهر برای زندگی و رفاه شهروندان کم‌توان است تا این افراد بتوانند به فعالیت‌های روزمره خود بپردازند.
وی با اشاره به اینکه بودجه مناسب‌سازی معابر در طول سال‌های گذشته در شهرداری قم جهش نسبتاً خوبی داشته افزود: در حال حاضر بخش عمده‌ای از پیاده‌روها در معابر شاخص شهری مناسب‌سازی شده‌اند و مسئله مناسب‌سازی گذرگاه‌های عرضی نیز در دست اقدام است.
نائب رئیس شورای اسلامی شهر قم با اشاره به پیش‌بینی ۳۵ میلیارد تومانی برای مناسب‌سازی معابر شهری در سال جاری خاطرنشان کرد: سال گذشته این عدد ۲۱ میلیارد تومان بود که این موضوع افزایش ردیف بودجه و اهتمام شهرداری و شورای شهر قم در این زمینه را نشان می‌دهد.
وی ادامه داد: دولت‌ها باید با ارائه منسجم و متمرکز خدمات آموزشی، اجتماعی و رفاهی، شرایط پیشرفت و ورود این افراد به عرصه فعالیت‌های اجتماعی را فراهم کرده و شهرداری نیز با برطرف کردن نیازهای اصولی آنان مانند استفاده از حمل‌ونقل عمومی و استفاده از بوستان‌های شهری، به حفظ جایگاه اجتماعی این افراد کمک کند.
نائب رئیس شورای اسلامی شهر قم گفت: در حیطه امکانات و خدمات فرهنگی اجتماعی که مدیریت شهری ارائه می‌کند نیز باید سهم اقشار کم‌توان و نابینایان به‌صورت ویژه دیده شود.