لزوم تأمین اعتبار بودجه منوریل قم در اعتبارات سالانه دولت
لزوم تأمین اعتبار بودجه منوریل قم در اعتبارات سالانه دولت
امرالهی سخنگوی شورای اسلامی شهر قم با اشاره به اینکه منوریل قم یک پروژه دولتی است، گفت: دولت باید در اعتبارات سالانه خود بودجه مورد نیاز منوریل قم را پیش‌بینی کند و تخصیص دهد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر مقدس قم، مهندس روح اله امرالهی در حاشیه جلسه غیرعلنی شورای اسلامی شهر قم که با موضوع پروژه منوریل برگزار شد در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: در این جلسه مصوب شد تا مطالعات امکان سنجی منوریل قم تا پایان آذرماه به اتمام برسد.

وی افزود: نظر شورای اسلامی شهر قم این است که منوریل هم جز پروژه‌های اولویت دار مدیریت شهری است و نسبت به تکمیل این پروژه باید بحث و بررسی جدی صورت بگیرد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر قم با اشاره به تحلیل بودجه شهرداری قم، اضافه کرد: بودجه شهرداری قم که امسال هشت هزار میلیارد تومان است که بیش از دو هزار میلیارد تومان بودجه جاری و حدود دو هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری است.

وی تصریح کرد: عملاً سه تا چهار هزار میلیارد تومان برای سرفصل هزینه‌های عمرانی اختصاص یافته است که به جز احداث سه تقاطع غیرهمسطح، مابقی این بودجه هزینه‌های نگهداری عمرانی شهر از جمله احداث معابر فرعی و روکش آسفالت است که ضروریات شهر محسوب می‌‎شود.

امرالهی اضافه کرد: حداکثر کمک برای مترو هم بر مبنای اوراق مشارکتی بوده که دولت به شهر قم تخصیص داده است و بیش از این در توان مجموعه نیست.

وی با اشاره به وجود پروژه‌های نیمه تمام متعدد اطراف حرم مطهر و مسجد مقدس جمکران، تصریح کرد: مجموع این پروژه‌ها بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان هزینه دارد و انتظار ما از دولت این است که برای اجرای این پروژه‌ها حمایت خوبی از مدیریت شهری قم داشته باشد.

این عضو شورای اسلامی شهر قم گفت: شهر قم مهد تشیع است و شهری نیست که صرفاً برای شهروندان و زائرین باشد و دولت باید با این نگاه نسبت به پروژه‌های شهر قم توجه کند.

وی با اشاره به قولی که در ابتدای دولت سیزدهم به مدیریت شهری برای تکمیل منوریل داده شد، افزود: در دولت هشتم و نهم نیز تمام تخصیص‌ها از اعتبارات دولتی برای این پروژه انجام شده است و انتظار داریم دولت در بودجه‌های سالانه سهمی برای منوریل پیش‌بینی کند.