لزوم اهتمام مدیریت شهری به احیای شهربازی‌های قدیمی در قم
لزوم اهتمام مدیریت شهری به احیای شهربازی‌های قدیمی در قم
طلائی با اشاره به اهتمام ویژه مدیریت شهری در خصوص افزایش سرانه تفریحی و ورزشی برای مردم قم، گفت: مدیریت شهری به دلیل مطالبه عمومی مردم تلاش می‌کنم شهربازی‌های نوستالژیک شهر را احیا کند. 

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر مقدس قم، حسن طلایی با اشاره به حل معضلات حقوقی شهربازی ۷۲ تن با پیگیری‌های فراوان اظهار کرد: فاز نخست این شهربازی به مراحل پایانی رسیده و به زودی به بهره برداری میرسد.
وی با اشاره به مراحل جذب سرمایه‌گذار برای تجهیز این شهربازی گفت: مسائل ایمنی و اخذ مجوز‌های استاندارد درباره این پروژه در حال پیگیری است.
نایب رئیس شورای اسلامی شهر قم افزود: مردم قم از شهربازی‌های میدان ۷۲ تن و شهربازی سالاریه خاطراتی دارند که موجب شده همچنان نسبت به احیای این شهربازی‌ها مطالبه عمومی وجود داشته باشد.
وی با اشاره به اینکه زمین شهربازی قدیم سالاریه در مالکیت شهرداری نیست اضافه کرد: در صورت همراهی مالک، شایسته است شهرداری نسبت به تملک این ملک و احیای شهربازی سالاریه اقدام کند.
طلایی با اشاره به اینکه شهر قم سالانه میزبان ۲۲ میلیون زائر است افزود: ساخت و احیای شهربازی‌های بوستان غدیر و بوستان علوی و استقبال گسترده شهروندان و زائران از این اماکن نشان داد اهتمام مدیریت شهری در این مسائل باید جدی‌تر باشد.
وی خاطرنشان کرد: با راه‌اندازی شهربازی میدان شهدای ۷۲ تن در آینده نزدیک، محلات قرار گرفته در شمال شهر قم نیز از این فرصت بهره‌مند خواهند بود؛ ضمن اینکه این شهربازی در ورودی مهم شهر قم از سمت تهران قرار گرفته و مورد استقبال زائران نیز خواهد بود.
نایب رئیس شورای اسلامی شهر قم با اشاره به اینکه در محلات غربی شهر قم نیز نیاز به ایجاد مراکز تفریحی و ورزشی بیشتر وجود دارد گفت: در حال حاضر سرانه تفریحی و ورزشی برای مردم قم نیز کافی نیست درحالیکه شهر قم با توجه به زائرپذیری باید بیش از نیاز شهروندان از اینگونه فضا‌ها بهره‌مند باشد.