لزوم کمک ملی در برگزاری جشن‌های نیمه شعبان
لزوم کمک ملی در برگزاری جشن‌های نیمه شعبان
طلایی با مقایسه جشن‌های نیمه شعبان با پیاده‌روی اربعین گفت: برای برگزاری جشن‌های نیمه شعبان باید تمام کشور به کمک مدیریت شهری در قم آمده و به خاطر حضور هفتگی زائران در شهر قم، زیرساخت‌ها به‌صورت دائم فراهم شود و این مهم نیاز به بودجه ملی دارد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر مقدس قم، حسن طلایی در حاشیه بازدید از مسجد مقدس جمکران و نحو آماده‌سازی شهر برای برگزاری جشن‌های نیمه شعبان اظهار داشت: جشن نیمه شعبان یک جشن استانی نبوده و نگاه تمام کشور و دنیا به شهر قم است.
وی ضمن بازدید از نحو آماده‌سازی پارکینگ‌ها، سرویس‌های بهداشتی، مواکب، ایستگاه‌های صلواتی و آذین‌بندی مسیر پیاده‌روی روز نیمه شعبان در بلوار پیامبر اعظم(ص) افزود: باوجود ورود سایر استان‌ها نیاز به کمک ملی احساس می‌شود زیرا میلیون‌ها زائران در سه روز نیاز به خدمات دارند.
نائب رئیس شورای اسلامی شهر قم با مقایسه جشن‌های نیمه شعبان با پیاده‌روی روز اربعین گفت: همان‌طور که تمام شهرها برای پذیرایی از زائران اربعین به میدان می‌آیند برای برگزاری جشن‌های نیمه شعبان نیز باید تمام کشور بسیج شده و به کمک مدیریت شهری در قم بیایند.


وی تصریح کرد: برای برگزاری جشن‌های نیمه شعبان باید ردیف خاصی در بودجه کشور دیده شود و به‌صورت اختصاصی به شهر قم کمک کنند تا بتوانیم زیرساخت‌های لازم را به‌صورت دائمی ایجاد کنیم.
طلایی در پایان یادآور شد: حضور زائران مسجد مقدس جمکران تنها به سه روز منتهی به نیمه شعبان ختم نمی‌شود و شهر قم هر سه‌شنبه میزبان میلیون‌ها زائر و مسافر بوده و نمی‌توانیم زیرساخت‌ها را تنها به‌صورت موقتی فراهم کنیم.
انتهای پیام/