مطالبه مردم قم از دولت برای حفظ خط B مترو/منابع مالی تکمیل مونوریل مشخص شود
مطالبه مردم قم از دولت برای حفظ خط B مترو/منابع مالی تکمیل مونوریل مشخص شود
اخوان خواستار تعیین تکلیف منابع مالی اجرای پروژه منوریل در سفر دوم ریاست جمهوری شد و گفت: حفظ و اجرای خط B مترو یک مطالبه عمومی و مردمی است و باید جز مصوبات سفر دوم ریاست محترم جمهوری به آن پرداخته‌شده و مجوز لازم برای آن دریافت شود.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر مقدس قم، مجید اخوان در صدوبیست و پنجمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم که در ساختمان شهید زین‌الدین برگزار شد، ضمن بررسی لایحه آغاز کار مونوریل اظهار داشت: اراده دولت مبنی بر تعیین تکلیف مونوریل که سال‌ها است بلاتکلیف مانده قابل تحسین است، اما درعین حال توجه به نظرات کارشناسی مشاور قابل اهمیت است.
وی با تأکید بر در نظر گرفتن تمام جوانب این پروژه افزود: باید شرایط کار به نحوی اجرا شود که اشتباهات گذشته تکرار نشود.
رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه شورای اسلامی شهر مقدس قم با درخواست از عدم شتاب‌زدگی در تنظیم قراردادها تصریح کرد: نباید اجازه دهیم دوباره این پروژه دچار وقفه شود و نیاز است که منابع مالی آن شفاف باشد.
وی حل مشکلات حقوقی پروژه مونوریل را مطرح کرد و گفت: منابع مالی اجرای پروژه مونوریل باید از اراضی دولتی تأمین شود و در سفر ریاست محترم جمهوری مجوزهای لازم دریافت شود.
اخوان در ادامه از مدیریت شهر و استان خواستار دریافت مجوز اجرای خط B مترو نیز شد و تأکید کرد: باید این مطالبه مردم در مصوبات سفر دوم ریاست جمهوری بیان و مجوز لازم برای آن گرفته شود.
وی در پایان بیان کرد: تأمین منابع ملی برای اجرای مونوریل، ضامن تکمیل این پروژه بوده و باید در این سفر تمام جوانب سنجیده و مشخص شود.
انتهای پیام/