لزوم افزایش نظم ترافیکی و ارتقاء ایمنی حمل‌ونقل درون‌شهری
لزوم افزایش نظم ترافیکی و ارتقاء ایمنی حمل‌ونقل درون‌شهری
دهناد از اختصاص بودجه‌ای به‌ارزش ۴۷۰ میلیارد ریال برای توسعه زیرساخت سامانه‌های حمل‌ونقل هوشمند در سال ۱۴۰۳ خبر داد و گفت: این بودجه به منظور بهبود مدیریت ناوگان حمل‌ونقل عمومی و بار و هوشمندسازی تقاطع‌های شهر، پشتیبانی از سامانه‌های ثبت تخلف، توسعه سامانه‌های هوشمند، تجمیع داده‌های ترافیکی در پایگاه داده و دیگر مصارف این حوزه در اختصاص یافته است.

به گزارش روابط عمومی شورای شهر مقدس قم، دکتر سید محمد حسین دهناد از اختصاص بودجه‌ای به‌ارزش ۱۴ میلیارد ریال برای اصلاح رفتار ترافیکی شهروندان و بهبود وضعیت ترافیک شهر از این طریق خبرداد و اظهار داشت: بر اساس این مصوبه و اختصاص ردیف بودجه ۱۴ میلیارد ریالی قرار است تا پایان سال جاری این مصوبه به صورت کامل اجرایی گردد.

وی افزود در سال‌های اخیر، بیشتر به مسائل سخت‌افزاری حوزه حمل‌ونقل توجه شده و موارد مربوط اثرگذاری نرم مغفول مانده‌اند که با تاکید و توجه کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای اسلامی شهر قم، این موارد به بودجه شهرداری اضافه گردیده‌اند.

رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای اسلامی شهر قم از راه‌اندازی پویش‌های آگاهی‌بخش ترافیکی نیز خبر داد و گفت: این پویش‌ها شامل تولید و انتشار محتوای متنوعی از جمله کلیپ‌های آموزشی، مستندهای کوتاه، عکس‌نوشته‌ها، پادکست‌ها، اینفوگرافی‌ها، پوسترها و همچنین تولید و چاپ محتواهای آموزشی مرتبط با رفتار ترافیکی است.

وی سپس هدف اجرای این طرح را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: این محتواها با هدف ارتقاء آگاهی عمومی و تشویق به رفتارهای ایمن در حین رانندگی، در فضای مجازی و عمومی به‌نمایش گذاشته خواهند شد.

دکتر دهناد در پایان تأکید کرد: آموزش نقش مهمی در اصلاح رفتارهای ترافیکی داشته و این اقدامات می‌توانند به کاهش چشم‌گیر ازدحام ترافیک و افزایش بهره‌وری حمل‌ونقل درون‌شهری منجر شوند.

انتهای پیام/