برخی‌ها خدمات و تحولات شهرها توسط شوراها و شهرداری‌ها را نمی‌بینند
برخی‌ها خدمات و تحولات شهرها توسط شوراها و شهرداری‌ها را نمی‌بینند
چمران با تأکید بر خدمات مثبت و تأثیرگذار شوراها در پیشرفت و توسعه شهرها گفت: امروز ما شاهد تحول عظیمی در شهرها با مدیریت شوراها و شهرداری‌ها هستیم، اما متأسفانه عده‌ای این خدمات را نمی‌بینند.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر مقدس قم، مهدی چمران در اختتامیه هفتاد و یکمین اجلاس مجمع مشورتی روسای شوراهای اسلامی مرکز استان‌ها در زمان قرائت بیانیه پایانی اجلاس، با تأکید بر تبدیل تهدیدها به فرصت اظهار داشت: امروز شوراها بیشترین خدمت و اقدام را در شهرها انجام می‌دهند اما به‌خوبی دیده نمی‌شود.
وی با یادآوری انعکاس مشکلات قضایی اعضای شورای شهرهای کشور افزود: متأسفانه وقتی مشکلی برای اعضای شورای شهرها پیش میاید قبل از حکم دادگاه رسانه‌ای می‌شود، درصورتی‌که در بسیاری از مشاغل مشکلاتی بیشتر وجود دارد اما منعکس نمی‌شود.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران، بیش از ۹۹ درصد اعضای شوراهای شهرها را افرادی خدوم و متدین دانست و تأکید کرد: اعضای شوراها باید از دستاوردهای خود مراقبت کنند تا خدایی نکرده نقطه‌ضعفی به دست دیگران بدهیم زیرا شوراها مورد اعتماد مردم هستند و باید پاسخ این اعتماد را مثبت بدهیم.
وی موفقیت شوراها در کشور را متذکر شد و گفت: امروز ما شاهد تحول عظیمی در شهرها با مدیریت شوراها و شهرداری‌ها هستیم، اما متأسفانه عده‌ای این خدمات را نمی‌بینند.
چمران یکی از عوامل نادیده گرفته شدن خدمات شوراها را تأسیس سازمان شهرداری‌ها دانست و خاطرنشان کرد: سازمان شهرداری‌ها به علت نداشتن اساسنامه ازنظر قانونی معتبر نیست و در دنیا نیز این سازمان پذیرفته نیست و اما اتحادیه شهرداری‌ها باید وجود داشته باشد و پذیرفته‌شده است.
وی از نمایندگان دوره دوازدهم مجلس شورای اسلامی خواست به سازمان شهرداری‌ها رأی ندهند و اظهار داشت: با تصویب این سازمان اختیارات شوراها گرفته می‌شود و باز به یک‌نهاد دولتی زیر نظر وزارت کشور تبدیل خواهد شد.
رئیس مجمع مشورتی روسای شوراهای اسلامی مرکز استان‌ها تأکید کرد: ناظر شوراها مجلس شورای اسلامی است و نیاز نیست برای نظارت بر شوراها و شهرداری‌ها نهاد جدیدی به نام سازمان شهرداری‌ها تأسیس شود که اختیارات شوراها را کم کند.
وی در پایان گفت: امکان تخلف برای همه مدیران و حتی وزرا وجود دارد و این را نمی‌توانیم دستاویزی بر محدود کردن شوراها قرار داده و این حجم از خدمات و اقدامات عمرانی و درنهایت توسعه و عمران شهر را که توسط این نهاد مردمی انجام می‌شود را نادیده بگیریم.
انتهای پیام/