عدم تناسب حرف و عمل موجب نفاق می‌شود/مسئولین باید مردم‌دار باشند
عدم تناسب حرف و عمل موجب نفاق می‌شود/مسئولین باید مردم‌دار باشند
آیت‌الله سعیدی با اشاره به اینکه اگر حرف و عمل یک فرد متفاوت باشد موجب نفاق می‌شود، گفت: نفاق در عمل یک اتفاق بسیار خطرناک است که در قرآن کریم نیز نهی شده است.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر مقدس قم، آیت‌الله سیدمحمد سعیدی در دیدار روسای شوراهای اسلامی شهر مراکز استان‌ها که در سالن جلسات حرم مطهر حضرت معصومه(س) برگزار شد، اظهار کرد: در دهه کرامت باید بیش‌تر به معارف اهل‌بیت(ع) توجه داشته باشیم.
وی با اشاره به اینکه برگزاری مراسم جشن در این ایام جزو ابتدائیات است، مطرح کرد: آن چیزی که باید در این ایام رواج پیدا کند، توجه به سیره اهل‌بیت(ع) است.
امام‌جمعه قم اضافه کرد: دوگانه قول و عمل در زندگی شخصی انسان، زندگی خانوادگی، زندگی اجتماعی و محیط کاری بشدت خودنمایی می‌کند.
وی با بیان روایتی از امام صادق(ع)، عنوان کرد: در این روایت آمده است که مؤمن واقعی طی هفته یک روز با کلام و ۶ روز با عمل مردم را به اسلام دعوت می‌کند.
سعیدی با تأکید بر اینکه متناسب نبودن قول و عمل سبب خشم خداوند می‌شود، خاطرنشان کرد: مشرک و اسلام‌ستیز در برابر حق به‌صورت کامل ایستادگی می‌کند و هیچ دوگانگی ندارد ولی آن‌کسی که خود را مسلمان می‌داند ولی خلاف اسلام عمل می‌کند، دارای دوگانگی خطرناکی است.
وی با بیان اینکه مسئولین جمهوری اسلامی نیز باید آنچه در زبان نشان می‌دهند در عمل نیز به آن پایبند باشند، تصریح کرد: اثرگذار اعمال افراد از بسیاری از بیانیه‌ها و سخنرانی‌ها بیش‌تر است.
تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) با اشاره به اینکه اگر حرف و عمل یک فرد متفاوت باشد موجب نفاق می‌شود، یادآور شد: نفاق در عمل یک اتفاق بسیار خطرناک است که در قرآن کریم نیز نهی شده است.
وی با تأکید بر اینکه دهه کرامت فرصتی برای کاهش دادن قول و عمل است، گفت: مردم به نمایندگان خود در شوراها رأی دادند که عملکرد آن‌ها را نظارت کنند.
سعیدی با اشاره به اینکه در مسیر خدمت به مردم به فضل خداوند اعتماد کنید، اضافه کرد: خداوند در قرآن کریم خطاب به مؤمنین می‌فرماید اگر شما ولی خود را یاری کنید، خداوند نیز شما را یاری می‌کند.
وی با بیان اینکه شما نیز به‌عنوان مسئولین باید مردم‌دار باشید، اظهار کرد: البته این مردم‌داری نباید به هر قیمت و بهانه‌ای باشد و تنها باید به بهای اسلام باشد.
انتهای پیام/