اتفاقات مثبت در محیط‌زیست قم رخ‌داده است/خروج صنایع آلاینده‌ از شهر با جدیت پیگیری می شود
اتفاقات مثبت در محیط‌زیست قم رخ‌داده است/خروج صنایع آلاینده‌ از شهر با جدیت پیگیری می شود
سبحانی گفت: در چند سال اخیر صنایع بسیاری که آلاینده بودند و از نظر سمعی و بصری محیط شهری را آلوده می‌کردند از شهر خارج شده و در مکان مناسب مستقر شده اند این مهم همچنان ادامه دارد تا فضای شهر قم عاری از هرگونه آلایندگی شود.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر مقدس قم، دکتر سید مجتبی سبحانی با اشاره به مسئولیت همه افراد حقیقی و حقوقی در حفظ محیط زیست در جهت انتقال به نسل های بعدی اظهار داشت: حفاظت از محیط‌زیست از جمله زمین، خاک و هوا وظیفه همه ارگان‌ها، نهادها و از جمله شهروندان است و نمی‌توان آن را تنها به یک ارگان و یا نهاد خاص تقلیل داد در دین مبین اسلام به حفاظت از زمین به‌عنوان امانت الهی بارها تأکید شده است.

عضو شورای اسلامی شهر قم ادامه داد: یکی از فعالیت‌های مثبت در حفاظت از محیط‌زیست افزایش هوشمندانه و متناسب با اقلیم قم در فضای سبز در محیط شهری در قم است، کاشت گیاهان و توسعه فضای سبز باعث جلوگیری از گردوغبار شده و از طرفی باعث لطافت و پاکی هوا می‌شود.

سبحانی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از فعالیت‌های برای حفاظت از محیط‌زیست و محیط زندگی شهری برنامه‌ریزی برای خروج صنایع آلاینده‌ها از داخل شهر و استقرار آنها در محل‌های مناسب که مورد تأیید سازمان حفاظت محیط‌زیست است.

عضو شورای اسلامی شهر قم اضافه کرد: در چند سال اخیر صنایع بسیاری که آلاینده بودند و از نظر سمعی و بصری محیط شهری را آلوده می‌کردند از شهر خارج شده و در مکان مناسب مستقر شده اند این مهم همچنان ادامه دارد تا فضای شهر قم عاری از هرگونه آلایندگی شود.