در سال جاری با انقلابی که در حوزه تامین پارکینگ ها انجام شد شاهد رضایت زائران بوده ایم
در سال جاری با انقلابی که در حوزه تامین پارکینگ ها انجام شد شاهد رضایت زائران بوده ایم
امراللهی گفت: در سال جاری شاهد افزایش 1800 واحدی ظرفیت پارکینگ‌های عمومی در سطح شهر خواهیم بود که با راه‌اندازی پارکینگ‌های شهید کاظمی و زمزم ظرفیت پارکینگ‌های عمومی از 6300 واحد به 8100 واحد افزایش‌خواهیم داشت.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قم، رئیس کمیسیون حمل‌ونقل و عمران شورای اسلامی شهر قم گفت: امسال در هفته اول نوروز روزانه ۲۱۲ هزار دستگاه در هفته دوم روزانه ۸۰ هزار دستگاه خودرو وارد شهر قم شد که این سیل ورودی گردشگران و زائران به شهر قم به‌صورت مطلوبی توسط شهرداری خدمات‌رسانی و میزبانی شدند.

امراللهی اذعان کرد: آماده‌باش وسایل نقلیه عمومی در پنج‌شنبه آخر سال، سال‌تحویل و روز طبیعت برای خدمات‌رسانی به شهروندان یکی از کارهای خوبی بود که به کنترل ترافیک شهر و انتقال مردم به مقاصد مختلف کمک شایانی کرد.

وی افزود: در ابتدای سال ۹۸، ۱۰۴ دستگاه اتوبوس یورو ۴ خریداری و تاکنون ۵۰ دستگاه آن به ناوگان حمل‌ونقل عمومی اضافه و قرارداد ۵۴ دستگاه دوم نیز منعقد و به‌زودی تحویل خواهد شد.

امراللهی با اشاره به نوسازی و بهسازی ۷۲ دستگاه اتوبوس قدیمی در سال جدید گفت: ۳۵ دستگاه اتوبوس نیز از ایران‌خودرو و ۲۳ دستگاه نیز امسال از اصفهان خریداری می‌شود.

وی در پایان گفت: امسال شاهد افزایش ۴۹ درصدی استفاده از اتوبوس توسط مسافران نوروزی قم بودیم که از دلایل آن می‌توان به حوادث جاده‌ای، وضعیت نابسامان آب‌وهوا و مشکلات اقتصادی نام برد که این افزایش چشمگیر توسط سازمان پایانه‌های شهرداری به‌خوبی مدیریت شد.