دولتی شدن شهرداری های اشتباهی راهبردی است
دولتی شدن شهرداری های اشتباهی راهبردی است
جلالی دولتی شدن شهرداری را اشتباهی راهبری دانست و گفت: شوراها خواهان عدم کاسته شدن اختیارات بوده و شهرداری هم آماده پذیرش مسئولیت‌های جدید هستند و این دولتی شدن شهرداری‌ها اشتباهی راهبردی است.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قم، نود و سومین جلسه شورای اسلامی شهر قم عصر امروز با حضور سقائیان نژاد شهردار قم، معاونان شهردار و اعضای شورا در سالن جلسات ساختمان شهید باکری برگزار شد.

بیشتر بخوانید

رئیس شورای شهر قم در این جلسه ضمن تبریک فرارسیدن روز شوراها، این نهاد را نمادی از مردم‌سالاری در شهرها و روستاها دانست و اظهار داشت: شوراها مسئولیت سنگینی دارند و راهی جز تلاش، جدیت و خدمت صادقانه ندارند.

عبدالله جلالی با بیان اینکه شورا در شرایط فعلی و در دهه سوم فعالیت خود دارای تجربیاتی مهم و ارزنده است، افزود: مردم از شوراها انتظاراتی داشته و آن‌هم به حق است، چراکه مردم علاقه‌مند به داشتن زندگی با نشاط و ارتقای زندگی شهری هستند.

وی با انتقاد از تلاش‌ها برای کاهش اختیارات شوراها تصریح کرد: علیرغم اینکه شاهد رشد و تعالی در حوزه مدیریت شهری هستیم، ولی امروزه تلاشی‌هایی هم در کم کردن و تضعیف شوراها و دولتی کردن شهرداری‌ها وجود دارد.

رئیس شورای شهر قم دولتی شدن شهرداری را اشتباهی راهبری دانست و گفت: شوراها خواهان عدم کاسته شدن اختیارات بوده و شهرداری هم آماده پذیرش مسئولیت‌های جدید هستند و این دولتی شدن شهرداری‌ها اشتباهی راهبردی است.

وی با بیان اینکه اجرای پروژه‌ها و نیازهای شهری از خواسته‌های مردم است، عنوان کرد: مردم انتظار ندارند در شورا و شهرداری رانتی و تشریفاتی زائد وجود داشته باشد و در مجموعه مدیریت شهری قم همه به دنبال حذف آن‌ها و خدمت هستیم.

جلالی همچنین با انتقاد از تبلیغات گسترده اسنپ در سطح شهر خاطرنشان کرد: در شرایطی که این شرکت مجوز حمل‌ونقل شهری نداشته و بارها در این زمینه بحث‌هایی درباره قوانین شهرداری و راهنمایی و رانندگی درباره آن شده است، باید جلوی تبلیغات آن گرفته شود تا با این کار مشروعیت به فعالیت آن‌ها ندهیم.