تشابه اسمی و درخواست‌های مردمی علت اصلی تغییر نام برخی از خیابان‌های شهر است
تشابه اسمی و درخواست‌های مردمی علت اصلی تغییر نام برخی از خیابان‌های شهر است
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر قم گفت: تشابه اسمی و درخواست‌های مردمی علت اصلی تغییر نام برخی از خیابان‌های شهر است.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهرمقدس قم، حسن مالکی نژاد با اشاره به تغییر نام برخی از خیابان‌های قم، اظهار داشت: برخی از تغییرات به دلایل تشابه اسمی بود به‌طوری‌که ما شاهد بودیم دو خیابان به یک اسم در شهر وجود دارد.
وی ادامه داد: علاوه بر این برخی از خیابان‌ها هم به‌صورت شرقی و غربی نام‌گذاری شده بود که با بررسی‌های انجام‌شده نام این خیابان‌ها نیز به‌مرور تغییر پیدا می‌کند به‌عنوان‌مثال در منطقه‌ ۲ شهرداری شاهد نام‌گذاری خیابان شاهد غربی و شرقی یا نور غربی و شرقی بودیم که مشکلاتی را برای مردم ایجاد کرده بود.
مالکی نژاد تصریح کرد: در این تغییرات سعی شده تا از نام مبارک شهدای همان مناطق برای نام‌گذاری‌های جدید استفاده شود.
وی در پاسخ به انتقاد برخی از شهروندان از این تغییرات بیان داشت: به همین شکلی که برخی از شهروندان مخالف این تغییرات هستند تماس‌ها و درخواست‌های بسیاری از سوی شهروندان داشتیم که خواستار تغییر نام این خیابان‌ها بودند به‌خصوص خیابان‌هایی که به‌صورت غربی و شرقی نام‌گذاری شده بودند درخواست‌های تغییر نام بسیار بالابود هم‌اکنون نیز درخواست‌هایی برای تغییر نام خیابان امام سجاد شرقی و غربی در سالاریه وجود دارد.
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر قم افزود: علاوه بر این در نام‌گذاری خیابان‌ها نیز از نظرات مردم استفاده کردیم و سعی کردیم با کمترین حساسیت این تغییر نام‌ها صورت بگیرد.