عدم تبدیل وضعیت کارکنان شهرداری سبب نگرانی است
عدم تبدیل وضعیت کارکنان شهرداری سبب نگرانی است
عبدالله جلالی رئیس شورای شهر قم گفت: یکی از موضوعاتی که نگران هستیم و سبب کاهش انگیزه می‌شود، تبدیل وضعیت کارکنان شرکتی و قراردادی است که باید این موضوع اساسی برطرف و تعیین تکلیف شود.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهرمقدس قم، عبدالله جلالی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قم، با بیان اینکه یک نگرانی در مجموعه ضوابط به‌کارگیری و حقوق و دستمزد و نوع قراردادهای شهرداری داریم اظهار داشت: یکی از موضوعاتی که نگران هستیم و سبب کاهش انگیزه می‌شود، تبدیل وضعیت کارکنان شرکتی و قراردادی است که باید این موضوع اساسی حل شود.

وی با اشاره به اینکه ما پنج نوع نیروی انسانی شاغل داریم، توضیح داد: نیروی رسمی، رسمی کارگری، قرارداد مستقیم، تامین نیرو و شرکتی از جمله این قراردادهاست که عدم تعیین تکلیف نیروهای غیررسمی، انگیزه را کم می‌کند که خواسته جدی ما از وزارت کشور و نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی این است که با تعیین تکلیف این نیروها مشکل را حل کنند.

جلالی تصریح کرد: نیروهایی داریم که بیش از ۱۵ سال است قرارداد دارند و هنوز تعیین تکلیف نشده‌اند، این نگرانی و دغدغه را پرسنل شهرداری در سراسر کشور دارند و اگر تکلیف آنها روشن نشود، انگیزه نیروها را کم می‌کند، بالاخره همیشه نگران هستند و دغدغه دارند که ممکن است عذر آنها را بخواهند.

رئیس شورای شهر قم با اشاره به اینکه قم در بخش ساختار مدیریت شهری به لحاظ کمی خوب عمل کرده است عنوان کرد: از نظر نیروی انسانی که اتفاقاً یکی از معضلات خیلی از کلان‌شهرها است شهر قم بهترین وضعیت را در کل کشور دارد، حتی وزارت کشور، قم را به‌عنوان جایگاه اول رعایت جذب نیروی انسانی تشویق کرد اگر چه صد درصد نمی‌توانیم بگوییم همه نیروها در شهرداری کیفی هستند.

وی تصریح کرد: به لحاظ مدیران هم ادعا نداریم که شهر قم صد درصد مطلوب است اما برآیند و ارزیابی ما خوب است و علی‌رغم کمبودها و مشکلات مالی که وجود دارد، مجموعه مدیرانی که شهر را مدیریت می‌کنند در بخش‌های مختلف رشد و توسعه دارند.