سهم حمل‌ و نقل عمومی در سفرهای شهری کاهش‌یافته است
سهم حمل‌ و نقل عمومی در سفرهای شهری کاهش‌یافته است
نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر قم بابیان این‌که اصلاح خطوط اتوبوسرانی باید با مطالعه انجام شود، گفت: با وضعیت فعلی خطوط اتوبوسرانی سهم حمل‌ونقل عمومی در سفرهای شهری کاهش‌یافته است.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر مقدس قم،حسن بختیاری با اشاره نارضایتی مردم و رانندگان از خطوط اتوبوسرانی در شهر قم، اظهار داشت: در طی سال‌های اخیر طرحی که در واقع با نام تغییر و اصلاح خطوط اتوبوسرانی در شهر قم اجرایی شد نه‌ تنها موفقیت‌آمیز نبود به‌طوری‌که سهم حمل‌ و نقل عمومی را به‌شدت کاهش داد.

نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر قم ادامه داد: این ایراد متأسفانه وجود دارد و گلایه‌هایی که مردم و رانندگان در این زمینه‌دارند کاملاً به‌جا و درست است.

بختیاری تصریح کرد: در این زمینه بایستی به دنبال این باشیم که با تغییرات صحیح و حساب‌شده عملاً سهم حمل‌ و نقل مسافر از طریق خطوط اتوبوسرانی را افزایش داده و به نقطه مطلوب برسانیم.

وی خاطرنشان کرد: اصلاح خطوط اتوبوسرانی باید با مطالعه و بررسی دقیق انجام شود تا بتواند رضایتمندی مردم و شرکت‌های حمل‌ و نقلی را در پی داشته باشد.

نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر قم به عدم همکاری دستگاه‌ها در این زمینه اشاره کرد و تصریح کرد: یکی از ایراداتی که در این زمینه وجود دارد عدم کمک مالی دولت و مجموعه شهرداری است به‌طوری‌که اگر دولت و شهرداری سهم خودشان در خصوص یارانه حمل‌ونقل را پرداخت کنند شاهد برطرف شدن بسیاری از مشکلات در این حوزه و علاوه بر این افزایش کیفیت خواهیم بود.

بختیاری با انتقاد از طراحان قبلی خطوط اتوبوسرانی، بیان داشت: متأسفانه در دوره قبل هم اصطلاحاً با اسم اصلاح خطوط کار شروع شد اما در ادامه تنها برای مردم مشکلاتی را به وجود آورد.