لزوم حمایت از کیان تصمیم‌گیری شوراها
لزوم حمایت از کیان تصمیم‌گیری شوراها
حجت‌الاسلام‌والمسلمین آتش زر  عضو شورای اسلامی شهر مقدس قم با گلایه‌مندی از نگاه تقابل کننده بین شورا، شهرداری و وزارت کشور تصریح کرد: ما باید از کیان شورا دفاع کنیم و باید مشخص شود که آیا شورا اختیاری دارد یا خیر.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهرمقدس قم، یکصد و پنجمین جلسه رسمی شورای شهر قم با حضور سقائیان نژاد شهردار قم، معاونین شهردار و اعضای شورای شهر در سالن جلسات این شورا برگزار شد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین آتش زر  با گلایه‌مندی از نگاه تقابل کننده بین شورا، شهرداری و وزارت کشور تصریح کرد: ما باید از کیان شورا دفاع کنیم و باید مشخص شود که آیا شورا اختیاری دارد یا خیر.

احمدی قمی عضو شورای شهر نیز با بیان اینکه در زمانی که خودمان عوارضی تأیید می‌کنیم باید تغییرات آن نیز بر عهده ما باشد، یادآور شد: باید پافشاری بر مصوبات خود داشته باشیم که اگر در شورای حل اختلاف استان هم به نتیجه نرسیدیم در شورای اختلاف مرکز به دنبال آن باشیم.

رنجبر معاون شهردار نیز راه‌حل جلوگیری از درخواست‌های موردی کاهش عوارض را مورد توجه قرار داد و گفت: یا باید به صورت عادی در شورا بررسی‌شده یا بر اساس شاخص‌ها برای آن‌ها تصمیم گرفته شود و یا از محل ماده ۱۷ که در حوزه اختیارات شهردار بوده این موارد را حل کرد.

سقائیان نژاد شهردار قم خاطرنشان کرد: به اعتقاد بنده ۹۹ درصد درخواست‌ها برای کاهش عوارض‌ها باید در کمیسیون بررسی شود و ابزار تشخیص و تسری آن توسط شهردار به مصلحت نیست.

این لایحه در نهایت با بحث‌های مختلف مورد تصویب اعضا قرار گرفت.

لایحه اخذ مجوز انتقال عرصه در مسیر پلاک ثبتی ۶۱۹۹ که به صورت وکالتی و به علت نداشتن سند مالکیت در خیابان سجادیه قرار داشته توسط رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت قرائت شد که با نظر مثبت اعضای شورای شهر به تصویب رسید.

اخذ مجوز نرخ سرویس ایاب و ذهاب دانش آموزان و لایحه اخذ مجوز دریافت بهای خدمات از خودروهای سند آزاد در قم نیز توسط امراللهی رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل قرائت شد که مورد تصویب اعضا قرار گرفت.