تشکیل ۱۵ شورای محله برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی در قم
تشکیل ۱۵ شورای محله برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی در قم
سردار شاهچراغی فرمانده سپاه امام علی ابن ابیطالب قم بابیان این‌که 15 شورای محله برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی در قم تشکیل‌شده است، گفت: در برخورد با آسیب‌های اجتماعی اقدام سلبی صورت نمی‌گیرد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهرمقدس قم، سردار سید محمد تقی شاهچراغی در یکصد و دوازدهمین جلسه شورای اسلامی شهر قم ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس، اظهار داشت: عملکرد شورای اسلامی شهر و شهرداری قم در سال‌های اخیر با رضایتمندی مردم همراه بوده که جای تشکر و قدردانی دارد.

فرمانده سپاه امام علی ابن ابی‌طالب قم ادامه داد: توجه به مردم به‌خصوص در مناطق محروم موضوعی است که باید شورای اسلامی شهر قم آن را پیگیری کند.

شاهچراغی افزود: رهبر معظم انقلاب بارها بر نقش مردم قم در پیروزی انقلاب تأکید کرده‌اند که همین کار وظیفه خادمان مردم را دوچندان کرده است.

وی ادامه داد: در یک سالی که در قم در حال خدمتگزاری می‌باشم یک بررسی از ظرفیت‌های قم صورت گرفت و مشخص شد که باید در برخی از زمینه‌ها بیش‌ از پیش کار شود.

فرمانده سپاه قم ابراز داشت: در ۱۵ نقطه و قسمت به دلیل وجود برخی از آسیب‌های اجتماعی نیاز به کار هماهنگ و منسجم از سوی همه دستگاه‌های نظام احساس می‌شود.

شاهچراغی افزود: ۴ آسیب اجتماعی طلاق، اعتیاد، حاشیه‌نشینی و مفاسد اخلاقی به‌عنوان موضوعات اصلی مطرح شد که به همین علت ۱۵ شورای محله شکل گرفت که مسائل محلات را مورد بررسی قرار می‌دهند.

وی تأکید کرد: برای برخورد با این آسیب‌های اجتماعی به‌ هیچ‌ عنوان اقدام سلبی صورت نگرفته و نخواهد گرفت و اقدامات ایجابی مورد تأکید قرار داشته و دارد.

فرمانده سپاه امام علی ابن ابیطالب قم ابراز داشت: بررسی اعتیاد در مناطق مورد بررسی قرار گرفته است و گروه‌های خوبی نیز به‌صورت مردمی کار را شروع کرده‌اند و در واقع برنامه‌ای مناسبی برای مبارزه با این معضل در مدارس، دانشگاه‌ها و محلات در نظر گرفته‌ شده است.

شاهچراغی تأکید کرد: هدف ما این است که بودجه‌ها و منابعی دولتی با هدف بندی مناسب هزینه شود و اثر آن در کف جامعه مشاهده شود.

وی افزود: برخی از دستگاه‌ها در زمینه طلاق خود را مسئول می‌دانند اما بعد از رخ دادن طلاق وارد عمل می‌شوند که جای سؤال دارد.

فرمانده سپاه امام علی ابن ابیطالب قم حاشیه‌نشینی را مورد توجه قرارداد و ابراز داشت: در زمینه حاشیه‌نشینی با مشکلاتی مانند ازدواج و اشتغال روبرو هستیم و برنامه‌ریزی با برخی از مراکز در حل این مشکلات صورت گرفته است.

شاهچراغی به حضور سپاه قم در مناطق شمال غرب اشاره کرد و افزود: فرزندان قم در حراست از مرزهای کشور حضور جدی دارند و توانسته‌اند در دو ماه اخیر در چندین نوبت حملات منافقین کوردل را خنثی کنند و انتظار می‌رود چند تن از اعضای شورای اسلامی شهر از این مناطق بازدید کنند.

وی رسیدگی به مناطق سیل‌زده را نیز از وظایف سپاه دانست و گفت: در دو منطقه استان لرستان نیز سپاه قم حضور دارد و در ۲۴ روستا مشغول ساخت‌ و ساز است که بیش از ۵۰ واحد را در حال ساخت داریم که منابع آن از سوی مردم تهیه‌شده است.

فرمانده سپاه امام علی ابن ابیطالب قم به برگزاری کنگره شهدای استان قم در سال آینده اشاره کرد و بیان داشت: برای برگزاری کنگره نیازمند همکاری همه سازمان و نهادها هستیم.