مردم قم کارنامه خوبی در خدمت رسانی به زائران اربعین از خود به‌ جای گذاشتند
مردم قم کارنامه خوبی در خدمت رسانی به زائران اربعین از خود به‌ جای گذاشتند
امراللهی با اشاره به اینکه اتوبوس‌های اعزامی قم تا فردا زائران را به قم بازمی‌گردانند، گفت: مردم قم کارنامه خوبی در خدمت رسانی به زائران اربعین که از مسیر قم عبور می‌کردند از خود به‌جای گذاشتند.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قم، روح الله امراللهی اظهار کرد: ۱۵۰ اتوبوس از طریق پایانه های قم و ۸۲ اتوبوس هم توسط اتوبوس رانی قم برای خدمت به زائران اربعین به مناطق مرزی اعزام شده بودند که هنوز هم در مناطق حضور دارند و تا یکی دو روز آینده زائران پیاده روی اربعین را به قم باز می گردانند .

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر قم با اشاره به رتبه نخست قم در ثبت زائر اربعین نسبت به جمعیت، افزود: همه اتوبوس‌های اعزامی قم در داخل خاک ایران حضور دارند و اتوبوس های مجموعه های مانند استان تهران هنوز در خاک عراق حضور دارند، البته خط قم به کرمانشاه همیشه فعال بوده است و همچنان فعال است اما اتوبوس هایی که صرفا برای بحث اربعین در خط حضور داشتند باز خواهند گشت.

امراللهی تصریح کرد: با توجه به تغییراتی که در قیمت اتوبوس رخ داده در بخش ناوگان حمل و نقل عمومی مشکلاتی از جمله کمبود اتوبوس وجود دارد، اتوبوسی که تا پیش از این ۶۰۰ میلیون تومان قیمت داشت به بالای یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان رسیده است به همین خاطر در استان قم در این خصوص کمبود وجود دارد.

وی بیان کرد: البته در مسئله حمل و نقل عمومی چه درون شهری و چه برون شهری کلان شهرها هم دچار مشکل شده اند که نیاز است دولت ورود کرده و خدمات ارائه دهد، قم هم با توجه به موقعیتی که دارد در زمینه حمل و نقل دچار مشکلاتی است که در این زمان های بیشتر قابل لمس است.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر قم تأکید کرد: مردم قم کارنامه خوبی در خدمت رسانی به زائران اربعین که از مسیر قم عبور می کردند از خود به جای گذاشتند، مجموعه مصلی حجم بالایی از زائران را اسکان داد همچنین مجموعه های دیگر نیز فعال بودند اما نیاز است برای سال های آینده برنامه ریزی و حمایت بیشتری از سوی دستگاه های اجرائی و خیرین و مردم صورت گیرد.

امراللهی خاطر نشان کرد: با توجه به استقبال از پیاده روی اربعین پیش بینی می شود سال های آینده حجم بیشتری از مردم در پیاده روی اربعین شرکت کنند و به همین خاطر در سال های آینده مجموعه زائر بیشتری از کشورهای همسایه در قم حضور پیدا خواهند کرد که با توجه به امکانات قم ممکن است دچار کمبودهای شویم که باید از امروز برای آن برنامه ریزی کنیم.

وی ادامه داد: مردم در کنار دستگاه های اجرائی حضور داشتند و عمده کارها چه از لحاظ نیروی انسانی و چه لحاظ اقتصادی در ایام اربعین توسط خیرین و مردم انجام شد و اگر مردم نبودند ما نمی توانستیم از زائران به خوبی پذیرایی کنیم.