«روز قم»در پرتو نگاه ویژه مسئولان ماندگار می‌شود
«روز قم»در پرتو نگاه ویژه مسئولان ماندگار می‌شود
اخوان رئیس کمسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر قم گفت: با توجه به این که قم خاستگاه انقلاب و مرکز تولید علوم اسلامی است، در پرتو نگاه ویژه مسئولان روز قم ماندگار می‌شود و باید مسئولان برای تثبیت جایگاه این شهر تلاش کنند.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهرمقدس قم، مجید اخوان با اشاره به اینکه هر شهری از نظر فرهنگی یک روز را به خود اختصاص می‌دهد، درباره روز قم گفت: ویژگی مهم شهر قم به دلیل وجود حرم حضرت معصومه(س) است.

رئیس کمسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر قم افزود: این نیاز دیده می‌شد که در تقویم کشور یک روز به نام قم داشته باشیم و بهترین بهانه برای نامگذاری سالروز ورود حضرت معصومه(س) بود.

اخوان یادآور شد: به همین بهانه می‌توان جایگاه و ویژگی قم که حوزوی و آموزشی است را معرفی کرد و تمام مباحث پیرامون قم باید در این روز مطرح شود.

وی به اهمیت این نامگذاری اشاره و عنوان کرد: این روز باعث می‌شود تا توجه جهان اسلام و مسئولان به قم معطوف شود و به همین بهانه مشکلات و نارسایی‌هایی که به لحاظ شهری وجود دارد مطرح و در راستای حل شدن آن‌ها تلاش صورت بگیرد.

رئیس کمسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر قم افزود: با توجه به این که قم خاستگاه انقلاب و مرکز تولید علوم اسلامی است، در پرتو نگاه ویژه مسئولان روز قم ماندگار می‌شود و باید مسئولان برای تثبیت جایگاه این شهر تلاش کنند.

اخوان خواستار نگاه ویژه به قم توسط دولت شد و ابراز کرد: متاسفانه بر خلاف این که قم باید گل سر سبد باشد آن نگاهی که باید از طرف دولت به قم نیست و در حالیکه باید نگاه ویژه به این شهر صورت گیرد.