نامگذاری ۲۵۰ کوچه‌ شهر با عنوان شهدای استان قم
نامگذاری ۲۵۰ کوچه‌ شهر با عنوان شهدای استان قم
حسن مالکی نژاد رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر قم با اشاره به نامگذاری ۲۵۰ مورد از اسامی کوچه‌ها و معابر شهر قم به نام شهدا، اظهار کرد: شهرداری اهتمام ویژه‌ای در راستای استفاده از اسامی شهدا در سطح شهر دارد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر مقدس قم، حسن مالکی نژاد در نشست هم‌اندیشی مسئولان ارتش و روسا و دبیران کمیته‌های ۱۷گانه ستاد کنگره ملی شهدای استان قم که در گروه پدافند هوایی حضرت معصومه(س) برگزار شد، با اشاره به نامگذاری ۲۵۰ مورد از اسامی کوچه‌ها و معابر شهر قم به نام شهدا، اظهار کرد: شهرداری اهتمام ویژه‌ای در راستای استفاده از اسامی شهدا در سطح شهر دارد.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر قم با تاکید بر افتتاح دو سالن ورزشی با نام شهدا در ماه‌های اخیر، تصریح کرد: آخرین سالن ورزشی که به همت شهرداری قم افتتاح شده با عنوان شهید شاخص ارتش جمهوری اسلامی ایران، شهید اکبری در اختیار مردم قرار گرفت.

مالکی نژاد با اشاره به لیست اسامی پیشنهادی به شهرداری برای نامگذاری معابر و شوارع شهر، تصریح کرد: این امکان وجود دارد که ارتش اسامی شهدای خود را به شهرداری ارائه کند تا در صورتی که این اسامی استفاده نشده باشد در لیست نامگذاری قرار گیرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نقش آموزش و پرورش در فرهنگ‌سازی ایثار و شهادت در جامعه، اذعان کرد: باید در حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت توجه ویژه به آموزش و پرورش صورت گیرد؛ چراکه دانش آموزان بهترین قشر در زمینه کارهای فرهنگی هستند.