سرانه فردی قم از بسیاری کلان‌شهرها بیشتر است
سرانه فردی قم از بسیاری کلان‌شهرها بیشتر است
آتش زر با بیان اینکه سرانه فردی شهر قم نسبت به شهر تهران جلوتر است، گفت: شهرداری تهران از حمایت مستقیم دولتی برخوردار بوده و نسبت دریافتی کمک‌های دولتی آن از سایر کلان‌شهرها بالاتر است، اما با افتخار باید بیان کرد که سرانه فردی شهر قم نسبت به شهر تهران جلوتر است.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهرمقدس قم، حجت‌الاسلام‌سید محمد آتش‌زر با اشاره به ثبات مدیریت شهری در شهرداری قم، اظهار داشت: اعضای شورای اسلامی شهر قم در دوره پنجم فعالیت خود با ابقای شهردار قم، سبب ایجاد ثبات مدیریت در شهرداری قم شدند تا شهرداری قم با تکیه ‌بر همین ثبات و ادامه برنامه‌های مدنظر خود از نظر درآمدی نسبت به دیگر کلان‌شهرها بعد از تهران رتبه دوم را کسب کند، همچنین شهر مقدس قم از نظر فعال بودن پروژه‌های مهم شهری در حال حاضر جلوتر از دیگر شهرها است که این نشان از درایت شورای اسلامی شهر مقدس قم در ابقای شهردار و به‌ تبع همین مهم حمایت از تصمیمات کلان مدیریتی در شورا بوده است.

عضو شورای اسلامی شهر قم افزود: در هیچ کجای کشور با شرایط عمرانی شهر قم قابل‌مقایسه نیست و ما شاهد تحرکی در بسیاری از شهرها نیستیم ولی در شهر قم در هفته دولت ۷۵ پروژه کلنگ زنی و به بهره‌برداری رسیده است و فاصله ما با بسیاری از شهرها در این زمینه زیاد است که این موفقیت زیاد خوشایند برخی‌ها نیست.

آتش زر با تأکید بر شرایط خاص شهر مقدس قم، ادامه داد: ثبات مدیریت، هماهنگی شورای اسلامی شهر با شهرداری و نیز پشتیبانی و ایجاد هم‌افزایی و همدلی با استاندار قم از مجموعه مدیریت شهری سه امتیاز و برگ برنده مهم شهر قم است.

وی خاطرنشان کرد: شورای اسلامی شهر قم دنبال حاشیه، مسائل جزئی و اختلافات سیاسی نیست بلکه بر عکس به دنبال هم‌افزایی و همکاری با تمام دستگاه‌های اجرایی شهر در راستای خدمات‌رسانی مطلوب به شهروندان عزیز قمی است.

عضو شورای اسلامی شهر قم یادآور شد: با شروع سومین سال فعالیت شورای شهر قم، در انتخابات هیئت‌رئیسه و روسای کمیسیون‌های شورای شهر کمترین تغییرات را داشتیم و افراد با حداکثر آرا یعنی ۱۳ رأی انتخاب شدند که این موضوع نیز نشان از انسجام بیش‌ از پیش در شورا اسلامی شهر است و نتیجه آن مرتفع شدن مشکلات شهروندان و تسریع در اجرای امور خواهد بود.

آتش زر با بیان اینکه سرانه فردی شهر قم نسبت به شهر تهران جلوتر است، یادآور شد: شهرداری تهران از حمایت مستقیم دولتی برخوردار بوده و نسبت دریافتی کمک‌های دولتی آن از سایر کلان‌شهرها بالاتر است، اما با افتخار باید بیان کرد که سرانه فردی شهر قم نسبت به شهر تهران جلوتر است.

وی اضافه کرد: مدیریت شهری در این دوره در افزایش سرانه فضای سبز، پروژه‌های بزرگ شهری، تملک و بازگشایی معابر بزرگ مانند عمار یاسر و جمهوری اسلامی و غیره بسیار مفید و ملموس برای مردم عمل نموده است و شورای اسلامی شهر نیز یاری‌دهنده مدیریت شهری در تسریع و عملیاتی کردن این امور است.