۳۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت برای مترو قم اختصاص یافت
۳۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت برای مترو قم اختصاص یافت
مسگری سخنگوی شورای اسلامی شهر قم گفت: پایدار شدن مجوز خرید اوراق مشارکت از بانک مرکزی در جلسه شورا تصویب شد و ۶۵۰ میلیارد تومان شهرداری می‌تواند از این امکان در بخش مترو با مبلغ ۳۰۰ میلیارد تومان، بازآفرینی اطراف حرم مطهر و خرید اتوبوس اختصاص دهد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهرمقدس قم، محمود مسگری در حاشیه یکصد و بیست و دومین جلسه علنی شورای شهر قم به جزییات اصلاحیه بودجه اشاره کرد و اظهار داشت: اصلاحیه بودجه ۹۸ دو ماه پیش از شهرداری به شورا منتقل‌شده که در جلسات تخصصی شورا مورد بررسی قرار گرفت.

سخنگوی شورای اسلامی شهر قم از افزایش ۲۰۰ میلیارد تومانی بودجه شهرداری قم خبر داد و افزود: بودجه شهرداری از دو هزار و ۱۶۴ میلیارد تومان به دو هزار و ۳۶۰ میلیارد تومان افزایش پیدا کرده و افزایش آن نیز از دو منبع درآمدی ارزش‌افزوده به مبلغ ۱۰۰ میلیارد تومان و اقلام ساختمانی نیز ۱۰۰ میلیارد تومان تأمین می‌شود.

مسگری ادامه داد: ۱۵۰ میلیارد تومان از این افزایش بودجه به حوزه عمرانی اختصاص داده‌ شده و ۵۰ میلیارد تومان به بودجه جاری تزریق‌شده است.

وی بودجه جاری شهرداری را تشریح کرد و گفت: بودجه جاری علاوه بر حقوق پرسنل شهرداری شامل خدمات رفت‌ و روب و فضای سبز نیز شده و با اختصاص این ۵۰ میلیارد تومان عدد اختصاص داده‌ شده به این حوزه مناسب‌تر شده است.

سخنگوی شورای اسلامی شهر قم، بودجه تملکات را ۲۹۲ میلیارد تومان اعلام و خاطرنشان کرد: در اصلاحیه‌ای که در بودجه انجام‌شده این عدد به ۳۶۰ میلیارد تومان برای پروژه‌هایی مانند بلوار جمهوری با ۲۰۰ درصد افزایش و منطقه یک پروژه بلوار شهیدان برقعی از ۱۲ میلیارد تومان به ۲۰۰ میلیارد تومان اختصاص داده‌ شده است.

مسگری بیشترین تملکات را مربوط به منطقه دو دانست و بیان کرد: پایدار شدن مجوز خرید اوراق مشارکت از بانک مرکزی نیز امروز در جلسه شورا تصویب شد و ۶۵۰ میلیارد تومان شهرداری می‌تواند از این امکان در بخش مترو با مبلغ ۳۰۰ میلیارد تومان، ۲۲۰ میلیارد تومان برای بازآفرینی اطراف حرم مطهر و ۱۳۰ میلیارد تومان نیز به خرید اتوبوس اختصاص دهد.