نامگذاری های معابر ذره ای از رشادت های سردار سلیمانی را جبران نمی کند
نامگذاری های معابر ذره ای از رشادت های سردار سلیمانی را جبران نمی کند
امراللهی رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ و نقل شورای اسلامی شهر قم گفت: هر خیابان و پروژه‌ای را به نام سردار سلیمانی نام‌گذاری کنیم ذره ای از شایستگی های ایشان جبران نمی شود و اصلاً این نام‌گذاری ها قابل مقایسه با خدمات ایشان نیست.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر مقدس قم، روح الله امراللهی گفت: هر خیابان و پروژه‌ای را به نام سردار سلیمانی نام‌گذاری کنیم ذره ای از شایستگی های ایشان جبران نمی شود و اصلاً این نام‌گذاری ها قابل مقایسه با خدمات ایشان نیست عماد مغنیه یکی از یاران سردار سلیمانی بود که یک خیابان اصلی شهر قم به نام ایشان نام‌گذاری شده است اما خیابان اصلی بدون نام که بتوانیم به نام سردار سلیمانی نام‌گذاری کنیم نبود.

وی ادامه داد: به خاطر نبود خیابان اصلی بدون نام در شهر اختلاف نظر در جلسه شورای شهر زیاد بود زیرا نمی خواستیم خیابان فرعی به نام شهید والامقام سلیمانی نام‌گذاری کنیم تأکید بر خیابان اصلی داخل شهر بود.

امراللهی ابراز کرد: به همین خاطر صرف نظر از اختلاف سلیقه ها همه اعضاء شورا به تغییر نام بلوار زائر به بلوار شهید سلیمانی رأی مثبت دادند.

رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ و نقل شورای اسلامی شهر قم گفت: از مردم قم درخواست می کنیم که همکاری کنند و از نام بلوار شهید سلیمانی به جای رودخانه و بلوار زائر استفاده کنند تا این نام جایگزین شده و بین مردم جا بیافتد.

امراللهی با توجه به اینکه امکان نام گذاری پروژه های دیگر عمرانی که هنوز تکمیل و افتتاح نشده به نام شهید سلیمانی وجود دارد، گفت: این مسئله در شورا مطرح شد اما مورد استقبال قرار نگرفت با توجه اینکه پروژه‌های عمرانی تکمیل نشده وجهه خوبی در بین مردم ندارد به همین خاطر تمایلی نداریم از نام شخصیت‌ها برای نام‌گذاری آن‌ها استفاده کنیم زیرا تداعی مثبتی در ذهن مردم پیدا نمی کند.

وی اظهار کرد: در جلسه شورای شهر دو پیشنهاد برای نام‌گذاری خیابانی به نام شهید سلیمانی ارائه کردم پیشنهاد اول خیابانی که در امتداد خیابان شهید روحانی حدفاصل خیابان ۱۵ خرداد تا کمربندی که تا شش ماه آینده افتتاح خواهد شد بود پیشنهاد دیگر خیابانی بود که منشعب از بلوار غدیر می‌شد که هنوز نام‌گذاری نشده بود.

رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ و نقل شورای اسلامی شهر قم خاطرنشان کرد: اما اعضای شورای اسلامی شهر قم بر این عقیده بودند که این دو خیابان از اهمیت بالایی برخوردار نیست و این پیشنهادها پذیرفته نشد.

امراللهی افزود: پیشنهاد دیگری نیز در شورا مطرح شد و آن تغییر نام یکی از خیابان‌های اصلی شهر بود اما به دلیل اینکه نام های قبلی در بین مردم جا افتاده بود مورد پذیرش قرار نگرفت حتی تغییر نام میدان ولیعصر(عج) پیشنهاد شد اما به دلیل اینکه این نام هم بین مردم جا افتاده بود مورد پذیرش قرار نگرفت.

می خواستیم خیابان اصلی به نام شهید سلیمانی باشد

وی بیان کرد: در نهایت بلوار زائر مطرح شد که من هم زیاد موافق نبودم زیرا این خیابان به نام رودخانه بین مردم جا افتاده و حتی از نام قبلی آن که بلوار زائر بود را هم استفاده نمی کنند اما خیابان اصلی و بزرگ دیگری نبود که بتوان نام شخص بزرگی مانند سردار سلیمانی را بر روی آن نام گذاری کرد.

رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ و نقل شورای اسلامی شهر قم تأکید کرد: چند خیابان که هنوز بازگشایی نشده است از قبل نام‌گذاری شده بود و احتمالاً در آینده هم در نام‌گذاری ها به نام افراد شاخص و درجه یک کشور به مشکل بر خواهیم خورد زیرا هیچ خیابان بدون نام در شهر قم وجود ندارد.

امراللهی تصریح کرد: مشکل تغییر نام خیابان های اصلی این است که بین مردم نام قبلی جا افتاده و از نام جدید استفاده چندانی نمی کنند.

وی بیان داشت: البته استانداری قم تصمیم به نام‌گذاری کمربندی جدید قم به نام شهید سلیمانی نام‌گذاری کرده و نقش خود را ایفا کرده است زیرا نام‌گذاری کمربندی ها بر عهده شورای استان و مجموعه استانداری است.