تأکید بر استفاده از ظرفیت نخبگان در شورای اسلامی شهر قم
تأکید بر استفاده از ظرفیت نخبگان در شورای اسلامی شهر قم
محرری با تأکید بر استفاده از ظرفیت نخبگان در شورای اسلامی شهر، بیان کرد: تعامل با هیئت‌های اندیشه وز در حوزه شهرسازی و معماری در جهت ارتقای کیفی خدمات و تصمیمات شورای شهر در حوزه شهرسازی و معماری همیشه مورد توجه بوده است.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر مقدس قم، محرری با تأکید بر استفاده از ظرفیت نخبگان در شورای اسلامی شهر قم،بیان کرد: تعامل با هیئت‌های اندیشه وز در حوزه شهرسازی و معماری در جهت ارتقای کیفی خدمات و تصمیمات شورای شهر در حوزه شهرسازی و معماری همیشه مورد توجه بوده است و در ادامه راه نیز از طرح‌ها و نظرات این عزیزان نیز قطعاً بهره مکفی را خواهیم داشت.

وی با اشاره به مشکلات هسته مرکزی شهر به‌ویژه معضل پارکینگ، اظهار داشت: کمبود پارکینگ‌های عمومی در سطح شهر سبب نارضایتی مردم شده است، پارکینگ‌های عمومی سطح شهر باید در تملک ساخت به‌صورت جهشی و در اولویت کار قرار گیرد و از این عقب‌افتادگی طولانی‌مدت خارج شویم.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر قم ادامه داد: سالیانه از ردیف حذف پارکینگ در حدود ۳۰ میلیارد تومان دریافتی شهرداری بوده اما نسبت تملک و ساخت پارکینگ از عدد فوق به‌مراتب کمتر است و باید یک حرکت جدی در این زمینه داشته باشیم، برای نمونه پیگیری اجرای پروژه‌های اولویت‌دار در حوزه پارکینگ‌های عمومی کوچه هفت دورشهر، میدان شهید دستغیب و خیابان استاد فقیهی از جمله موارد است.

محرری افزود: سلامت اداری در حوزه شهرسازی و جلب اعتماد عمومی یکی از اولویت‌های مهم کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر قم است و این مهم جز با یاری مردم و پیگیری مستمر نامه‌های آنان و سایر اقدامات نظارتی حاصل نمی‌شود، به‌منظور تقویت بانک املاک نیز باید خرید املاک مناسب در سطح شهر مورد توجه باشد.

وی خاطرنشان کرد: پیگیری طرح‌های مطالعات شهری، ساماندهی سیما و منظر شهری و ساماندهی کنترل ساخت‌وساز و پیشگیری از تخلفات ساختمانی ازجمله مواردی است که باید با حساسیت خاص و بهره‌گیری از متخصصان آن حوزه مورد بررسی قرار گرفته تا با تکیه‌ بر این مهم نگاه و تعامل اجتماعی با شهرداری تغییر کند.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر قم با اشاره به تعامل شهرداری با نهادهای همسو، یادآور شد: ازجمله این ارگان ها، سازمان نظام‌مهندسی استان قم است، مجموعه مدیریت شهری در تلاش است تا فرآیندهای صدور پروانه کوتاه شود اما مراجعین فعالیت‌های سازمان نظام‌مهندسی را ذیل خدمات دریافتی از شهرداری تعریف می‌کنند، درحالی‌که مربوط به سازمان دیگری است و باید با تعاملی که با سازمان نظام‌مهندسی ایجاد می‌شود در حوزه مختلف فرآیندها کوتاه شود و با نظارت دقیق و دریافت تعرفه‌های منطقی این موارد واقعی‌تر گردد.