شهرداری قم ۳۰ میلیارد ریال برای رفع مشکلات مربوط به بیماری کرونا اختصاص داد
شهرداری قم ۳۰ میلیارد ریال برای رفع مشکلات مربوط به بیماری کرونا اختصاص داد
طلائی عضو هیئت‌رئیسه شورای اسلامی شهر قم گفت: شورای شهر قم مبلغ ۳۰ میلیارد ریال برای ضدعفونی کردن اماکن عمومی از جمله پاساژها، بوستان‌ها و پارکینگ‌ها و همچنین کفن‌ودفن و عوارض درگذشتگان ناشی از بیماران کرونا کرده است.

به گزارش روابط عمومی شورای شهر مقدس قم، حسن طلایی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قم اظهار داشت: یک ماه از انتشار خبر شیوع ویروس کرونا به کشور گذشته است و حداقل چند روز آینده فعالیت‌ها در کشور تحت تأثیر این اپیدمی است.

وی با اشاره به لزوم رعایت موارد بهداشتی در جامعه افزود: مهم‌ترین موضوع جامعه کنترل شیوع ویروس کرونا و بهبودی مبتلایان و اولویت اصلی حفظ سلامت شهروندان است.

عضو هیئت‌رئیسه شورای اسلامی شهر قم تصریح کرد: مسئولان، مردم و همشهریان عزیز باید با رعایت دستورات بهداشتی و رعایت شیوه زندگی در راستای مهار این بحران بزرگ اهتمام داشته باشند.

طلایی ادامه داد: پرستاران، پزشکان، نیروهای شهرداری، گروه‌های جهادی، طلاب و روحانیون در این شرایط سخت به‌صورت جهادی سلامتی‌شان را فدای سلامتی جامعه می‌کنند که شایسته تقدیر است.

وی عنوان کرد: برخی از طلاب و روحانیون بزرگوار با حضور در آرامستان بهشت معصومه(س) برای تغسیل و تدفین درگذشتگان ناشی از بیماری کرونا داوطلبانه بدون هیچ‌گونه چشم‌داشتی در حال خدمت هستند.

عضو هیئت‌رئیسه شورای شهر قم با اشاره به لزوم رفع مشکلات مبتلایان به بیماری کرونا تصریح کرد: شهرداری قم باید وظیفه خود را انجام داده و هرگونه حمایت و مساعدتی برای بیماران مبتلایان به کرونا صورت پذیرد.

طلایی افزود: مدیریت شهری و شورای اسلامی شهر قم در راستای کاهش اثرات سو این بحران اقدام به تصویب چند طرح از جمله تثبیت تعرفه عوارض و بهای خدمات تا نیمه اردیبهشت ۹۹ به همان مبلغ سال ۹۸ کرده است.

وی خاطرنشان کرد: شورای شهر قم مبلغ ۳۰ میلیارد ریال برای ضدعفونی کردن اماکن عمومی از جمله پاساژها،بوستان‌ها و پارکینگ‌ها و همچنین کفن‌ودفن و عوارض درگذشتگان ناشی از بیماران کرونا کرده است.