انتقاد رئیس شورای اسلامی شهر قم از عدم برقراری بیمه بیکاری برای رانندگان تاکسی
انتقاد رئیس شورای اسلامی شهر قم از عدم برقراری بیمه بیکاری برای رانندگان تاکسی
عبداله جلالی رئیس شورای اسلامی شهر قم گفت: به‌دلیل اینکه بنا است پشتیبانی دولت از رسته‌ها و مشاغل آسیب‌دیده ناشی از بیماری کرونا، از محل صندوق ارزی تأمین شود بنابراین این بهانه مشمول بیمه بیکاری نشدن رانندگان تاکسی منتفی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهرمقدس قم، عبدالله جلالی در جلسه فرماندهی ستاد اقتصادی مقاومتی که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، حمایت دولتی از ۱۳ رسته را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: کار خوبی اتفاق افتاده اما پیشنهاد می‌شود درصدی از ظرفیت‌های هر استان را گلوبال کرده و در اختیار استان قرار دهید تا آن بخشی که در این رسته‌ها نیامده مورد توجه قرار بگیرد.

رئیس شورای اسلامی شهر قم با بیان اینکه یکی از بخش‌هایی که به‌علت شیوع بیماری کرونا در مجموعه مدیریت شهری آسیب‌دیده بنگاه‌ها هستند، تصریح کرد: تعطیلی ناوگان حمل ‌و نقل درون‌شهری مثل اتوبوسرانی به این معنا است که شهرداری‌ها باید تمام هزینه‌های نیروی انسانی را بدهند.

جلالی با اشاره به اینکه رانندگان تاکسی‌ها به علت عدم پرداخت سه درصد بیمه بیکاری مشمول این نوع بیمه نمی‌شوند، گفت: به‌دلیل اینکه بنا است پشتیبانی دولت از رسته‌ها و مشاغل آسیب‌دیده ناشی از بیماری کرونا، از محل صندوق ارزی تأمین شود بنابراین این بهانه مشمول بیمه بیکاری نشدن رانندگان تاکسی منتفی می‌شود.

وی تأکید کرد: در حوزه مدیریت شهری و شهرداری‌ها آسیب‌های جدی در بخش‌ها وجود دارد، بنابراین در صورت قرار گرفتن این ۱۰ درصد گلوبال در اختیار استان‌ها، سبب حل مشکلات و آسیب‌های استان‌ها می‌شود.

رئیس شورای اسلامی شهر قم در ادامه با تأکید بر اینکه عوارض پروانه کسب صنوف باید مطابق سال ۹۸ باشد، تصریح کرد: تمدید ۶ ماهه پرداخت این عوارض به این معنی است که ۲۰ درصد افزایش تعرفه امسال شامل حال صنوف می‌شود.

جلالی در پایان خاطرنشان کرد: در عمل شورای اسلامی شهر قم پیشنهاد داده عوارض پروانه کسب صنوف با ۱۵ درصد تخفیف، تا پایان خرداد مطابق سال ۹۸ است.