هرماه یک پروژه شهری در قم افتتاح می‌شود
هرماه یک پروژه شهری در قم افتتاح می‌شود
جلالی رئیس شورای شهر قم از افتتاح پروژه‌های شهری به‌صورت ماهیانه خبر داد و گفت: شهرداری برنامه‌های افتتاح پروژه‌ها را باید به مردم اطلاع‌رسانی کرده تا مردم نیز شاهد برنامه افتتاحیه این پروژه‌ها باشند.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهرمقدس قم، عبدالله جلالی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قم، با تأکید بر اولویت‌های شهرداری حتی در شرایط بحرانی شیوع ویروس کرونا اظهار داشت: با وجود تغییر برنامه‌های شهرداری از زمان شیوع کرونا شورای شهر و شهرداری از وظایف ذاتی خود غافل نشده‌اند.

وی با اشاره به تصویب بودجه سه هزار و ۸۵ میلیارد تومانی سال ۹۹ شهرداری قم افزود: یکی از برنامه‌های مهم شهرداری در سال ۹۹ تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام بوده و باوجود شیوع بیماری کرونا در شهر، عملیات عمرانی پروژه‌ها در حال انجام است.

رئیس شورای اسلامی شهر قم تعطیلی کوتاه‌مدت پروژه‌ها را موردتوجه قرارداد و تصریح کرد: در ابتدا به علت رعایت پروتکل‌های بهداشتی و عدم کار کارگران مدتی عملیات عمرانی پروژه‌ها متوقف شد اما خوشبختانه با تمهیدات شهرداری قم پروژه‌ها در حال تکمیل است.

وی از افتتاح پروژه‌ها به‌صورت ماهیانه خبر داد و تأکید کرد: شهرداری برنامه‌های افتتاح پروژه‌ها را باید به مردم اطلاع‌رسانی کرده تا مردم نیز شاهد برنامه افتتاحیه این پروژه‌ها باشند.

جلالی یکی از پروژه‌های شاخص شهر قم را پروژه غیر هم‌سطح ولی‌عصر (عج) دانست و خاطرنشان کرد: این پروژه بااعتباری بالغ‌بر ۴۱ میلیارد تومان در حال اجرا بوده و می‌توان نحوه اجرای آن را نیز با بتن‌ریزی به ارتفاع ۳۰ متر و داربست گذاری سنگین و استفاده از مصالح داخلی از ویژگی‌های آن دانست.

وی از اتمام این پروژه در نیمه اول سال خبر داد و گفت: مسیر مستقیم آن از سمت بلوار امام علی(ع) به سمت بلوار کبیری به بهره‌برداری رسیده و در حال حاضر رمپ جهتی آن از سمت بلوار امام علی(ع) به سمت بلوار خلیج‌فارس در دست اجرا است.

رئیس شورای اسلامی شهر قم با تأکید دوباره بر افتتاح این پروژه درزمان مشخص‌شده ادامه داد: امسال سال افتتاح پروژه‌های متعددی در شهر قم بوده و مردم می‌توانند نتیجه تلاش شبانه‌روزی شهرداری و شورای شهر را در چند سال گذشته شاهد بوده و از خدمات آن بهره‌مند شوند.