افزایش ۲۴ درصدی نرخ سرویس‌های مدارس در سال جاری
افزایش ۲۴ درصدی نرخ سرویس‌های مدارس در سال جاری
امرالهی با اشاره به لایحه نرخ خرید خدمات مربوط به حمل‌ونقل دانش آموزان در شهر مقدس قم اظهار داشت: افزایش نرخ کرایه سرویس مدارس با نظر موافق کمیسیون تصویب شد و از سال جاری کرایه سرویس مدارس با توجه به نوع خودرو تا 24 درصد افزایش خواهد داشت.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر مقدس قم، در یک‌صد و چهل و پنجمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم که در ساختمان شهید باکری برگزار شد، بعد از ارائه گزارش معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری اعضای شورای اسلامی شهر قم نظرات خود را درباره عملکرد این معاونت و مطالبات مردم مطرح کردند.

روح‌الله امراللهی معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم را نیازمند پشتیبانی دانست و تأکید کرد: بسیاری از طرح‌های تصویب‌شده در کمیته و شورای ترافیک استان به علت عدم مدیریت واحد شهری اجرانشده و باید این موضوع آسیب‌شناسی شود.

رئیس کمسیون عمران و حمل‌ونقل شورای اسلامی شهر قم با گلایه از عدم همکاری لازم با معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری گفت: دولت به علت مشکلات مالی نمی‌تواند تعهدات خود را به شهرداری و حوزه ترافیک پرداخت کند اما انتظار ما از استانداری به‌عنوان نماینده دولت حمایت معنوی از طرح‌های شهرداری است.

وی عملکرد شهرداری در حوزه حمل‌ونقل و ترافیک را نسب به شهرهای دیگر مثبت ارزیابی و خاطرنشان کرد: عملکرد معاونت حمل‌ونقل شهرداری قم نسبت به کلان‌شهرهای دیگر مثبت بوده و تنها کاستی آن عدم تأمین پارکینگ لازم در هسته مرکزی شهر است.

افزایش ۲۴ درصدی نرخ سرویس‌های مدارس در سال جاری

در ادامه جلسه رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل لایحه نرخ خرید خدمات مربوط به حمل‌ونقل دانش آموزان را قرائت کرده و افزایش نرخ کرایه سرویس مدارس با نظر موافق کمیسیون تصویب شد و از سال جاری کرایه سرویس مدارس با توجه به نوع خودرو تا ۲۴ درصد افزایش خواهد داشت.

سپس لایحه اخذ مجوز اعمال نرخ‌های ترمیم نوار حفاری سال‌های ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ نیز قرائت‌شده و با نظر موافق کمیسیون عمران و حمل‌ونقل به تصویب رسید.

با توجه به تصویب این لایحه نرخ خدمات شرکت‌های حفار در قم از ابتدای سال جاری با ۵ درصد افزایش نسبت به سال ۹۸ و ۱۵ درصد افزایش نسبت به سال ۹۷ محاسبه می‌شود.