تغییرات مداوم تصمیمات و مصوبات دولتی شایسته نیست
تغییرات مداوم تصمیمات و مصوبات دولتی شایسته نیست
جلالی اظهار داشت: تغییر تصمیمات و مصوبات دولتی شایسته نبوده و این تغییرات که مانع حل مشکلات مردم می‌شود نگران‌کننده بوده و مشکلات شهر را به علت تغییرات در تراکم با مردم بیشتر می‌کند.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهرمقدس قم، عبدالله جلالی رئیس شورای شهر قم با اشاره به تصمیمات اخیر وزارت راه و شهرسازی مبنی بر خروج پشتیبانی ۴۸ هکتار از بافت فرسوده هسته مرکزی شهر قم گفت: مبنای انقلاب اسلامی اجرای عدالت بوده و در صورت خروج از مسیر عدالت مردم جامعه رنج خواهند برد.

او اجرای عدالت را یکی از سخت‌ترین کار‌ها دانست و افزود: تمام مسئولان انقلاب اسلامی باید در جهت اجرای عدالت قدم برداشته و باوجود سختی اجرای آن در جامعه باید تلاش کرده و نسبت به آن بی‌تفاوت نباشیم.

رئیس شورای اسلامی شهر قم سلامت جامعه و مردم را لازمه پیشرفت و توسعه خواند و خاطرنشان کرد: باید همه تلاش خود را در جهت سالم‌سازی جامعه و مردم انجام داده و این مهم نیازمند حمایت و دلسوزی مدیران کشوری است.

او تلاش سه‌ساله شهرداری و شورای اسلامی شهر قم را برای تصویب اختصاص ارزش‌افزوده ۴۸ هکتاری به بافت فرسوده موردتوجه قرار داد و گفت: اراضی ۴۸ هکتاری و ۳۲ هکتاری از سال‌های قبل با تصویب هیئت دولت برای ساماندهی بافت فرسوده هسته مرکزی شهر و سکونتگاه‌های غیررسمی و ساکنان زیر دکل برق و حاشیه‌نشین‌ها اختصاص داده‌شده بود.

جلالی با گلایه از تصمیم اخیر وزارت راه و شهرسازی تصریح کرد: امروز شاهد نامهربانی‌هایی از سمت وزارت راه و شهرسازی نسب به شهر قم هستیم و باوجود عدم همکاری وزارت خانه برای ساماندهی بلوار پیامبر اعظم (ص) تغییر مصوبه دیگری سرنوشت شهر قم را تغییر خواهد داد.

او مشکلات طرح تفصیلی را نیز تشریح و خاطرنشان کرد: تغییر تصمیمات و مصوبات دولتی شایسته نبوده و این تغییرات که مانع حل مشکلات مردم می‌شود نگران‌کننده بوده و مشکلات شهر را به علت تغییرات در تراکم با مردم بیشتر می‌کند.

رئیس شورای اسلامی شهر قم با ابراز گلایه از نتیجه سفر معاون وزیر راه و شهرسازی به قم ادامه داد: مدیریت شهری در قم توقع داشت معاون وزیر به وعده خود مبنی بر سفر مستمر به شهر قم برای حل مشکلات عمل کرده، اما نه‌تن‌ها اقدام مثبتی در جهت منافع مردم قم انجام نشد بلکه با تغییر مصوبه مردم قم را دچار رنج کرده‌اند.