مدیریت شهری بدنبال خدمات الکترونیک و شهر هوشمند است
مدیریت شهری بدنبال خدمات الکترونیک و شهر هوشمند است
عبداله جلالی رئیس شورای اسلامی شهر قم گفت: تمام سعی و تلاش مدیریت شهری این است که خدمات الکترونیک و شهر هوشمند را با کمک سایر دستگاه‌ها اجرایی کند، شهرداری قم در تمام سطح شهر، فیبر نوری مستقل دارد که این موضوع شهر قم را متمایز از بسیاری از شهرهای کشور کرده است.

به گزارش روابط عمومی شورای شهر قم، عبدالله جلالی در چهل و پنجمین جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران قم که در سالن کرامت استانداری برگزار شد، با اشاره به اینکه بیشترین حجم مراجعات مردم به شهرداری‌ها برای صدور پروانه ساختمانی است، اظهار کرد: الکترونیکی شدن فرایند صدور پروانه‌های ساختمانی در قم به‌صورت جدی در دستور کار است و امیدواریم امسال این موضوع به نتیجه برسد.

رئیس شورای اسلامی شهر قم توسعه خدمات الکترونیکی و تحقق شهر هوشمند را ۲ دستور کار مهم این شورا دانست و گفت: برای تحقق این اهداف، سازمان فناوری اطلاعات شهرداری قم به‌منظور تحقق این اهداف در سال ۹۷ شکل گرفت.

جلالی با اشاره به زیرساخت‌های فناوری الکترونیکی این شهر، گفت: شهرداری قم در تمام سطح شهر، فیبر نوری مستقل دارد که این موضوع شهر قم را متمایز از بسیاری از شهرهای کشور کرده است.

وی با اشاره به عقد قرارداد با یکی از شرکت‌های فناوری اطلاعات برای توسعه این ظرفیت در قم، افزود: با این قرارداد سرمایه‌گذاری سنگینی در قم صورت می‌گیرد و فضای بهتری برای ارائه خدمات الکترونیکی فراهم می‌شود.

رئیس شورای اسلامی شهر قم در ادامه با اشاره به راه‌اندازی سامانه شفافیت شورای اسلامی شهر قم، گفت: در این سامانه تمام سرفصل‌ها، تعرفه عوارض و بودجه شورای اسلامی شهر و شهرداری به‌صورت شفاف ارائه‌شده است.