عدم امکان اهدای زمین به شخصیت‌های حقیقی و حقوقی در بلوار پیامبر اعظم(ص)
عدم امکان اهدای زمین به شخصیت‌های حقیقی و حقوقی در بلوار پیامبر اعظم(ص)
رئیس شورای اسلامی شهر قم گفت: بلور پیامبر اعظم(ص) با هزینه‌ای بالغ‌بر 1400 میلیارد تومان و فروش اوراق مشارکت و تملک زمین و باهدف سرمایه‌گذاری کلان در شهر احداث‌شده و امکان اهدای زمین به شخصیت‌های حقوقی و حقیقی وجود ندارد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهرقم، عبدالله جلالی با بیان اهمیت سرمایه‌گذاری شهرداری در عرصه‌های مختلف، اظهار داشت: شهرداری با همه گستردگی فعالیت‌ها و جایگاه آن در توسعه شهر یک ‌نهاد خصوصی بوده و امروز با توجه به مشکلات اقتصادی کشور تمام بار توسعه شهر را به‌تنهایی بر دوش می‌کشد.

رئیس شورای اسلامی شهر قم استقلال مالی شهرداری را به‌عنوان مهم‌ترین دستگاه اجرایی و مدیریت شهری امری ضروری دانست و افزود: شهرداری‌ها باید به سمت ایجاد درآمدهای پایدار و استقلال مالی از دولت حرکت کرده و با مشارکت پویایی مردم برنامه‌های خود را در شهر اجرا کند.

جلالی یکی از سرمایه‌گذاری‌های شهرداری قم را بلوار پیامبر اعظم(ص) دانست و تصریح کرد: بلور پیامبر اعظم(ص) با فروش اوراق مشارکت و تملک زمین و باهدف سرمایه‌گذاری کلان در شهر احداث‌شده است.

وی با اشاره به هزینه سنگین سود مشارکت در این بلوار به شهرداری قم، خاطرنشان کرد: احداث بلوار پیامبر اعظم (ص) تا امروز عددی بالغ‌بر ۱۴۰۰ میلیارد تومان برای شهرداری قم هزینه داشته و با توجه به قوانین زمینی را که شهرداری تملک کرده جزء اموال شهرداری محسوب می‌شود.

رئیس شورای اسلامی شهر قم فروش زمین در این بلوار را جبران بخشی از هزینه‌های تحمیلی به شهرداری عنوان کرد و یادآور شد: در شهرداری یا شورای شهر تبصره‌ای به نام اهدای زمین به شخصیت‌های حقوقی یا حقیقی نداشته و تمام کسانی که اوراق مشارکت این بلوار را خریداری کرده‌اند در درآمد آن سهیم هستند.

جلالی شائبه‌های ایجادشده درباره کتابخانه آیت‌الله شهرستانی در بلوار پیامبر اعظم(ص) موردتوجه قرارداد و گفت: شهرداری آمادگی هرگونه همکاری را با این نهاد فرهنگی داشته اما اداره کل راه و شهرسازی باید به تعهدهای خود عمل کند.

وی پرداختن به مسائل فرهنگی و دینی را یکی از دغدغه‌های شهرداری و شورای اسلامی شهر قم دانست و تأکید کرد: پاسداری از حقوق مردم و بیت‌المال نیز یکی از دغدغه‌های ما بوده و نمی‌توانیم به درخواست هیچ شخصیت حقوقی یا حقیقی زمین رایگان در اختیار آن‌ها قرار دهیم.

رئیس شورای اسلامی شهر قم ادامه داد: اداره کل راه و شهرسازی باید به ازای زمین واقع در بلوار پیامبر اعظم(ص) زمینی در اختیار شهرداری قرار داده و یا ما به ازای آن‌ها به‌صورت نقدی پرداخت کند.

جلالی در پایان با تأکید بر همکاری شهرداری قم با کتابخانه آیت‌الله شهرستانی، مطرح کرد: نقشه‌های ساخت کتابخانه به شهرداری ارائه‌شده و زمین در مرحله گودبرداری است و امیدواریم هرچه زودتر این مسئله حل شود.